Коронавірус
Коронавірус vchasno.com

Менш як 200 тестів на день на майже пів мільйона населення – яка ситуація з коронавірусом у Маріуполі – сюжет

Читайте по-русски
Усього на Донеччині понад 3 тисячі людей чекають на свої тести

Деякі пацієнти з COVID-19 помирають, не дочекавшись результатів ПЛР-тестів на коронавірус. У групі ризику, зазвичай, люди пенсійного віку та малозабезпечені, які користуються безплатним дослідженням, результату якого можна чекати більш як тиждень. Медики кажуть: поки результатів тесту немає, специфічне лікування від коронавірусу не призначають, а терапія має симптоматичний характер. Проблему, що склалася в Маріуполі, розбирали журналісти "5 каналу".

Волонтерка пані Наталія зачитує причину смерті самотнього пенсіонера з Маріуполя. У чоловіка залишилася тільки донька, яка вже 20 років живе в Америці.

На початку жовтня 83-річний пенсіонер був госпіталізований до лікарні з діагнозом – пневмонія. Усього через 5 днів у реанімаційному відділенні чоловік помер.

"Констатували смерть о 5:30 ранку, а тільки об 11-й ранку прийшло підтвердження, що в нього COVID-19", – каже пані Наталя.

Поки пенсіонер перебував у лікарні, волонтерка за власні кошти купувала йому ліки. Каже, медики передали список, бо безкоштовно видають ліки тільки хворим, в яких вже підтверджений коронавірус. 3800 гривень на лікування пенсіонера волонтерка заплатила з власних коштів.

У Маріуполі лише одна лабораторія, де можна здати безкоштовно тести на коронавірус. Нині понад тисяча людей в очікуванні результатів – уже понад тиждень. У лабораторному центрі кажуть, за добу вдається перевірити менше двох сотень пацієнтів.

"Якщо рахувати по 150, тобто це нам не приймаючи нікого, уже потрібен тиждень. Це по мінімуму, але кожного дня підвозять. Потрібно враховувати, що крім Маріуполя мені везуть ще з Мар'їнського району, Волновахського району, Нікольский та Мангушевській", – каже завідувач Маріупольської філії державної установи "Донецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" Володимир Терещенко.

Загалом на Донеччині понад три тисячі людей нині чекають на результати ПЛР-тестів. Щодня в регіоні проводять менше тисячі досліджень.

"Лікарні заповнені двома видами хворих – це безпосередньо хворі з лабораторно підтвердженими випадками коронавірусу, у яких є показання для стаціонарного лікування, і хворі насамперед з гострим запаленням легенів – пневмонією, які очікують підтвердження свого статусу", – розповів начальник відділу стратегічного розвитку Департаменту охорони здоров'я Донецької ОДА Олександр Педенко.

В обласному департаменті охорони здоров'я розповідають: зараз ледь не всі лікарні Донеччини заповнені більш ніж наполовину, а деякі – й повністю.

"Дуже тяжко. Сестер не вистачає, нам потрібні сестри і молодший, і середній персонал. Я працюю щодня. Взагалі повинна працювати з восьми до 15:40, але я приходжу о 20 хвилин на сьому і йду коли як, коли і о восьмій", – каже медсестра інфекційного відділення міської лікарні Маріуполя Ірина Пляс.

Щодня кількість інфікованих на Донеччині зростає. Про це свідчать дані Міністерства охорони здоров'я. Тільки за минулу добу COVID-19 виявили більш ніж у 250 мешканців регіону. Ще місяць тому інфікованих було втричі менше. З 12 жовтня більшість населених пунктів області належатиме до "жовтої" зони. У "червоній" немає жодного.

Данило Солодов, Маріуполь, 5 канал

Попередній матеріал
Пацієнтів розміщують просто в коридорі – лікарні в Україні не справляються з напливом хворих на COVID-19 – сюжет
Наступний матеріал
Команду керівника правління "Нафтогазу" Коболєва звинувачують у держзраді – сюжет
Loading...

МАУ вводить обов'язковий масковий режим в літаках – що ще буде в нових правилах безпеки

Зраду чи перемогу привіз Зеленський із Брюсселя та чим загрожує пандемія українській економіці – "ПОЛІТКЛУБ" Віталія Портникова

"Людям потрібні ліки від коронавірусу, а не асфальтована дорога на цвинтар" – Марія Іонова

"Слуга" Радуцький запропонував ввести карантин вихідного дня

Куди пішли гроші з коронавірусного фонду – брифінг "ЄС" за результатами засідання уряду

Ситуація з COVID-19 у Харківській області критична – голова ОДА