Нюх до любові приведе: ТОП-5 порад експертів до Дня святого Валентина

etsystatic.com
Весь день 14 лютого нагадує нашестя плюшевих ведмедів, сердець, букетів квітів та повітряних кульок. За всіма ознаками місто накрило одноденним масовим безумством. Та чи допоможе одне свято вирішити проблеми людських стосунків?

14 лютого – День святого Валентина. Гарна легенда, гарні подарунки, але чи це останній день для любові на Землі? Журналісти 5.UA задалися питанням, чи дійсно українцям потрібне свято закоханих та поцікавилися в експертів про те, чи допоможе один день у році зміцненню стосунків. По чому зрозуміти, що подарунок піднесений від душі, що є ознакою того, що людина дійсно "твоя", чому росте кількість розлучень, про що говорити та чим поступатись у стосунках.

vintageholidaycrafts.com

ЯКЩО НЕ БУДЕ ПОДАРУНКА, ТО ЛЮБОВІ КІНЕЦЬ НЕ НАСТАНЕ

За словами сімейного психотерапевта Віталія Д'яконова таке свято – зайвий привід провести гарно час з коханою людиною.

"Не треба ставити за критерій, що, якщо на День святого Валентина хтось комусь подарунок не подарував, нікуди не пішли, то любові "хана". Це варто сприймати як ще один привід провести час із коханою людиною, не більше того", – каже лікар-психотерапевт.

У свою чергу психолог, НЛП-тренер та фізіогноміст Тетяна Ларіна каже, що для пар, які тільки-но почали зустрічатися – День всіх закоханих ніяк не впливає на укріплення стосунків. На думку Ларіної це такий же звичайний день, просто люди цього дня більш щирі, тому що вони ще закохані.

Що ж стосується пар, які вже давно разом, то для них, за словами експерта, цей день слугує нагадуванням про те, що потрібно приділити увагу, провести день з людиною, яку ти обрав. І не просто провести день та пробути поруч, а й зробити щось приємне.

Проте психолог Віра Романова стверджує, що буденність має властивість затягувати людей у ​​свою рутину і біг по колу. 

"Ми забуваємо про важливість найближчих в нашому житті. Адже вони поруч, завжди. І здається, що все розуміють і ми завжди ще встигнемо. День всіх закоханих дає нам можливість, проявити свої почуття і сказати коханій людині про те, яка вона нам дорога, і це свято навчає нас способам проявляти свої почуття відкрито. Наприклад, через деякі ритуали – ми даруємо один одному листівки, квіти і подарунки, романтичні вечері, концерти улюблених артистів і багато сердечок", – упевнена Віра Романова.

"В інші дні у нас просто не завжди виходить бути відкритими. Все ж є в нашій культурі ще й щось у вихованні, хлопчиків вчать стримувати емоції і не виставляти їх на показ, а дівчаток – бути скромними і не проявляти почуття і симпатію до хлопчика без особливих на те дій з його боку. Але ж немає неправильних дій, неправильних проявів почуттів. Є лише страх бути відкритим. І іноді просто не знаєш: як показати свою симпатію", – підсумувала психолог.

НЮХ ПРИВЕДЕ ДО "ТВОЄЇ" ЛЮДИНИ

Віддаючи данину традиціям, закохані та не дуже намагаються чимдуж вразити своїх партнерів подарунками. Проте як зрозуміти, що річ, отримана як презент, піднесена від щирого серця?

"Все дуже просто. Якщо жінка отримує подарунок, який не такий, який на кожному прилавку лежав, а те, що людина витратила на це сили і взагалі подарунок потрапляє у ваші цінності. Людина дізнається, що ви любите, і причому це стосується не тільки жінок, але й чоловіків. Тому що жінки дуже часто забувають, що чоловіки точно так же хочуть, щоб цікавились ними та їхніми цінностями", – коментує НЛП-тренер та фізіогноміст Тетяна Ларіна.

Але ж подарунки можуть надходити від різних людей, та і в стосунках буває часто важко розібратись, чи це людина "твоя", чи все ж не варто забігати наперед та не робити рішучих кроків. 

Про те, чим варто керуватся аби визначити "свою" людину розповів фізіогноміст Олександр Іванов.

"Ясна річ, що кожному потрібна своя людина, з якою буде легше, приємніше, та цікавіше. Звичайно ми можемо намалювати фоторобот ідеального чоловіка чи ідеальної жінки, які загалом будуть вважатися еталонами краси. Але насправді, коли діло заходить до стосунків та спільного проживання, то такі люди будуть приємні далеко не для всіх, тому я б запропонував покладатися виключно на інтуїцію та на відчуття. Чому? Тому що свідомість, вона ж кора головного мозку, насправді не здатна об’єктивно оцінити всю інформацію, і часто ми себе обманюємо, багато разів аналізуємо, дуже багато намагаємося думати логічно, але, як правило, закінчується тим, що ми самі собі пояснюємо, чому та чи інша соціально прийнятна норма підходить для нас", – зазначив експерт.

Як зрозуміти, що інша людина тобі підходить? Найбільш правильний варіант, за словами Олександра Іванова, неодноразово перевірений – покластися на свій нюх.

"Вам повинен подобатися запах вашого партнера. Це запах його волосся, природний запах усіх ділянок його тіла. Саме в носі знаходяться такі зони, які по запаху вашого партнера визначають, наскільки генетично ви один одному підходите, наскільки у вас буде здорове потомство. Якщо запах тіла дійсно приємний, то це ваша людина, вам з нею буде легко, зручно, комфортно", – підсумував експерт.

boweryboyshistory.com

 вдсутність комунікації + докори = розлучення

Не дивлячись на розмаїття дат у календарі, які слугують причиною порадувати кохану людину, ми спостерігаємо стрімке зростання розлучень як в Україні, так й у світі. Це не може не насторожувати, тому що потяг до романтичних святкувань є, а ось до збереження сім'ї та стосунків – немає.

Ми запитали в експертів, які ж такі теми бояться обговорювати пари, що їм доводиться рвати стосунки.

Сімейний психотерапевт Віталій Д'яконов каже, що насправді причин для розлучень дуже багато і така тенденція їх збільшення диктується у суспільстві.

"В нашому суспільстві зараз, на жаль, дуже мало уваги приділяється створенню здорового культу сім’ї і взагалі спілкування на цю тему, просвітництва. Тому дуже багато питань виникає по розлученнях саме з тієї причини, що не збігаються очікування людей, партнерів один від одного, тому про шлюб дуже мало говорять як про такий. 

Коли люди потрапляють у шлюб, то кожен із них потрапляє туди з якимись своїми очікуваннями. І частіше за все невідповідність цих очікувань та реальності якраз-таки стає причиною розлучення. Але і тут важливий момент того, що з одного боку люди чогось чекають, а з іншого боку те, що люди в шлюбі мало комунікують, причому на всі абсолютно теми: на рахунок сексу, фінансів, на рахунок вирішення спільних проблем, планування бюджету. І найголовніше на рахунок того, що на які жертви, поступки та компроміси ми готові йти заради чогось більшого, заради сім’ї. Стосунки – це все-таки  важкий труд, це доведений факт і вони дійсно вимагають, як квітка, щоб вона росла її треба підливати, доглядати, турбуватись.

Часто люди, на жаль, чекають того, що воно просто буде само по собі йти і якось та воно буде і вони не спілкуються, не налагоджують комунікацію, а займаються спільними докорами з позиції "ти мені - я тобі", "а що ти мені дав, а що ти мені дала?" Грубо кажучи, споживацька позиція у стосунках", – зазначив експерт.

Digital Library Services

Стосовно відсутності комунікації в парах висловив думку також сексопатолог Миколай Бойко. За словами експерта, багатьом сімейним парам у стосунках інколи бракує сексуальної освіченості та сексуального виховання.

"Люди не хочуть говорити, не хочуть слухати, не хочуть входити в положення один одного. Зараз із цим простіше. Про сексуальні стосунки точно не говорили. Раніше люди не говорили про стосунки, про почуття задоволення, про те, які б хотілося у першу чергу зробити сексуальні дії, про ерогенні зони, про бажані позиції. Все підбиралося приблизно, інтуїтивно. На цю тему було важко говорити. Не знали відповідних слів, та й зараз ці слова важко визначити. Люди сексуально неосвічені та сексуально невиховані.

Завжди, коли ми говоримо про будь-які власні егоїстичні почуття, то, з одного боку ми боїмося образити когось, а з іншого боку інший вважає, що він може не враховувати бажання партнера. На цьому тлі відбувається така несумісність та незрозумілість і починається певне порочне коло", – додав сексопатолог.

stackoverflow.com

Любов – це про "віддавати", а не про "отримувати"

Експерти стверджують, що основою стосунків безумовно є комунікація, спілкування.

"Основою, я думаю, є альтруїстичний підхід до любові. Мені дуже подобається визначення філософа та психолога Еріха Фромма, який сказав, що любов – це участь, зацікавленість  та альтруїстичне ставлення до іншої людини. Активна зацікавленість в житті та розвитку об’єкту любові. Любов це про "віддавати", а не про "отримувати". Мова не йде про жертовність, здоровий егоїзм безумовно повинен бути присутнім. Але заходячи у стосунки та говорячи про любов, теж важливо розуміти, що любов – це стан, в якому хочеться ділитися, любов – це про "віддавати", про альтруїзм, а не про "отримувати". Таке світобачення, такий підхід є основою хороших, гармонійних стосунків, тому що тоді людина буде чути партнера і відповідно буде готова іти на компроміси та переглядати своє світобачення та свої усталені правила життя на користь стосунків.

Стосунки та любов – це робота двох. Це треба сприймати як спільний проект, де дві людини разом ідуть до досягнення цілі та разом працюють над цим", – підсумував Віталій Д'яконов.

Людмила Каращук, 5.UA

Попередній матеріал
Коли буде метро на Виноградар та Троєщину: у метрополітені розказали про плани та реформи у 2017 році
Наступний матеріал
Записки з передової: Армійці про зоряні пейзажі, п'ятнадцятитисячників та лазню у ворога під носом
Loading...