president.gov.ua

Проект "Книга Миру": Марина Порошенко у Дніпрі зустрілася з дітьми учасників АТО

Перша леді наголосила, що сучасна українська школа обов’язково має бути відкритою, доступною та інклюзивною

Дружина Президента України Марина Порошенко відвідала з робочою поїздкою місто Дніпро, де відкрила Перший з'їзд корекційних педагогів України, поспілкувалася з учнями інклюзивного класу Дніпропетровської спеціалізованої школи №55. За традицією під час регіональних поїздок разом із дітьми учасників АТО дружина глави держави заповнила розділ "Дніпро" в загальнонаціональному проекті "Книга Миру". Про це повідомляє прес-служба Президента.

Відкриваючи з'їзд корекційних педагогів, дружина глави держави підкреслила, що сучасна українська школа обов'язково має бути інклюзивною, а значить – відкритою та доступною. "У липні ми розпочали трирічний науково-педагогічний експеримент з розвитку інклюзивної освіти в Запорізькій області. І зараз ми маємо позитивну динаміку та перші результати, які можна впроваджувати по всій Україні", – повідомила Марина Порошенко.

За словами дружини Президента, для ефективного розвитку інклюзивної освіти на державному рівні потрібні дієві та професійні кроки з боку фахівців усіх рівнів і, в першу чергу, корекційних педагогів. "Адже доля дітей з інвалідністю залежить від правильного педагогічного й психофізичного супроводу", – підкреслила вона.

У рамках пленарних засідань учасники з’їзду ділилися досвідом системної організації інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами на прикладі санаторної школи-інтернату Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії, розглядали шляхи забезпечення корекційної спрямованості навчального процесу для дітей з особливими освітніми потребами в рамках загальноосвітнього процесу, а також обговорили сучасні тенденції в діяльності психолого-медико-педагогічних консультацій України.

У роботі з'їзду взяли участь близько 300 науковців і практиків з усіх регіонів України, а також представники Національної академії педагогічних наук та педагогічних університетів, які готують фахівців для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.Марина Порошенко також відвідала урок "Читання" та поспілкувалася з учнями 4-го інклюзивного класу Дніпропетровської спеціалізованої школи №55 інформаційно-технічного профілю, яка має багаторічну історію впровадження персоналізованого навчання. 

Як повідомляв 5.ua, Марина Порошенко підписала з Китаєм грант у розмірі $200 тис. на інклюзивну освіту. 

Попередній матеріал
Клімкін представив на засіданні "нормандської четвірки" нові докази російської агресії в Україні
Наступний матеріал
У Хорватії у печерних озерах вчені виявили 30 невідомих видів тварин
Теги:
Loading...

У Вінниці влаштували "інклюзивний марафон" для дітей

Інклюзивна освіта в Україні: реалії та перспективи

Марина Порошенко назвала п'ять регіонів, у яких запровадять інклюзивну освіту – інтерв'ю

Марина Порошенко: 550 освітян готові розпочати інклюзивну освітню програму

Марина Порошенко закликала депутатів ухвалити закон "Про освіту" щодо інклюзивного навчання

5 канал - трансляція наживо