5.ua

Клімкін представив на засіданні "нормандської четвірки" нові докази російської агресії в Україні

  Те, що хоче російська сторона – це фактично створення колонії на сході України

  Під час засідання міністрів закордонних справ країн "нормандської четвірки" у Мінську глава українського МЗС Павло Клімкін представив чергові докази російської агресії. Зокрема, він надав світлини безпілотного літального апарату "Орлан-10", що перебуває на озброєнні в армії Російської Федерації. Міністр наголосив, що безпілотник вилетів із російського міста Єйськ та здійснював польоти над територією України.

  Він також заявив, що Росія фактично блокує прогрес переговорів міністрів закордонних справ країн "нормандської четвірки". Прогресу немає через позицію Москви. У сторін залишаються фундаментальна різниця у баченні "дорожньої карти". Те, що хоче російська сторона – це фактично створення колонії на сході України, наголосив Клімкін.

  "Немає згоди щодо контролю та моніторингу ОБСЄ неконтрольованої ділянки російсько-українського кордону. Немає згоди щодо ефективного доступу ОБСЄ до усього окупованого Донбасу. Немає згоди щодо відведення російського озброєння, військ і немає бажання робити це прямо зараз", – заявив міністр.

  Про складність переговорів заявив і німецький міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр.

  "Ми намагалися опрацювати кожний пункт домовленостей і зокрема наголошували на важливості як політичного, так і гуманітарного напрямку. Діалог був дуже складним і складно досягти компромісу, адже в кожної сторони своє бачення, і досягти згоди нині практично неможливо. Ми також говорили про можливість розширення місії ОБСЄ та подальше розведення військ на окремих ділянках", – підкреслив він.

  Читайте також: Клімкін у Мінську поставив питання про негайне звільнення підлітків, затриманих за буцімто "диверсійну діяльність" – Геращенко

  Попередній матеріал
  Порошенко зустрівся з президентом ЄБРР: стало відомо, про що говорили
  Наступний матеріал
  Проект "Книга Миру": Марина Порошенко у Дніпрі зустрілася з дітьми учасників АТО

  Клімкін у Мінську поставив питання про негайне звільнення підлітків, затриманих за буцімто "диверсійну діяльність" – Геращенко

  За місяць бойовики випустили 132 тонни боєприпасів на Донбасі – Клімкін

  Клімкін обговорив з головою МЗС Швеції "європейський порядок денний"

  На зустрічі голів МЗС "нормандської четвірки" Київ представить свій варіант "дорожньої карти" – Клімкін