Віктор Ляшко
Віктор Ляшко 5 канал

Ляшко повідомив, що план і критерії виходу з карантину переглянуть

  Читайте по-русски
  22 травня буде рішення щодо відкриття дитячих садків

  Презентований Кабміном план виходу з карантину переглянуть. Про це заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає LB.ua.

  "Ми починаємо з першого етапу, але план з п'яти етапів також залишається. Ми будемо його переглядати, тому що ми ведемо переговори з бізнесом і намагаємося знайти баланс. Також комунікуючи з Міністерством освіти в питанні садків і шкіл, будемо спостерігати за епідемічною ситуацією і приймати рішення", – сказав Ляшко.

  За його словами, рішення про роботу дитячих садків має бути 22 травня – їх або відкриють, або повідомлять, у який етап вони потраплять. Можливо, дитячі садки запрацюють у деяких регіонах або ж тільки для окремих категорій населення, зокрема для дітей медпрацівників, котрі повинні бути на роботі і яким ні з ким залишити дітей.

  Згідно з первинним планом, садки мали відчинитися разом з іншими навчальними закладами тільки на четвертому етапі. Виняток – випускні класи у школах, які відкриють на другому етапі.

  Кабмін уже прискорив ослаблення деяких обмежувальних заходів – зокрема, дозволив планові операції і стоматологічну допомогу, роботу кафе та ресторанів на винос і обслуговування клієнтів на літніх майданчиках з 11 травня.

  "Ми відновили планові операції, але це не означає, що ми відновили їх на 100%. У першу чергу повинні проводитися ті операції, які були заплановані ще на березень-початок квітня. Щоб деякі з них не довелося перенести в ургентні. Також ми перенесли стоматологічну допомогу з четвертого етапу на перший. Ми розуміємо, що можливий ризик інфікування, але є запропоновані європейською практикою санітарні норми – і стоматологи як медики, впевнений, будуть їх дотримуватися", – розповів головний санлікар.

  Також він зауважив, що самі критерії етапів виходу з карантину також можуть переглянути.

  "Ми розглядаємо можливість упровадження адаптивного карантину на другому етапі – тобто зняття обмежень не по всій країні, а в деяких областях, залежно від показників захворюваності", – зазначив Віктор Ляшко.

  Нагадаємо, міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, як введення адаптивного карантину бачать у МОЗ.

  Попередній матеріал
  "Проходить достатньо швидко": Разумков підтвердив, що "антиКоломойський" закон розглянуть 13 травня
  Наступний матеріал
  У ЗСУ чотири нових випадки COVID-19
  Loading...

  ПЛР-тести робитимуть усім померлим, які мали симптоми коронавірусу – Степанов

  У Києві вперше від початку епідемії 3 людини померли від COVID-19 за добу

  На Закарпатті спалах коронавірусу в школі-інтернаті

  Елементи адаптивного карантину вже запроваджені в Україні: Степанов пояснив кроки уряду

  ВООЗ збільшила бюджет на боротьбу з коронавірусом

  МОЗ перевірить, чому не всі лікарі отримали надбавку в 300%