Кириленко розповів про умови ліцензування радіостанцій згідно з законом про квоти для українських пісень

Усі радіостанції мають три місяці після підписання закону Президентом для того, щоб підготувати музичну політику, редактуру контент узагалі, зауважив Кириленко

Запропонована квота в 35% для українських пісень на радіостанціях приблизно відповідає середньоєвропейським показникам. Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Погляд" заявив віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко.

"Пройшло голосування, тому що це справедлива ідея. Не може бути в Україні FM-хвилі без україномовної пісні, тим більше, що її достатньо практично в усіх жанрах. Ми запропонували квоту в 35%, що приблизно відповідає середньоєвропейським показникам", - сказав він.

За словами Кириленка, відтепер при ліцензування радіостанції Нацрада з питань телебачення і радіомовлення має враховувати під час конкурсу також і питання розвитку державної мови.

"Хочу сказати про декілька речей, які менш відомі, які також в цьому законопроекті: внесено зміни до закону "Про Національну раду з питань телебачення і радіомовлення" цим же законом, не тільки до закону про телебачення і радіомовлення, і там тепер чітко сказано, що при ліцензування радіостанції Нацрада має враховувати під час конкурсу також і питання розвитку державної мови, тобто це питання офіційно стає одним із визначальних при конкурсних відборах, і коли відбувається ліцензійний відбір, наприклад, є декілька радіостанцій, то пріоритетом користується та, яка оголошує свою готовність виконувати мовну квоту на 5% і більше, ніж це передбачено законом", - зауважив віце-прем'єр-міністр.

Він також додав: "Президент підписує закон, три місяці – перехідний період, і після того мають відбутися зміни в ліцензійних умовах, і всі радіостанції мають ці три місяці для того, щоб підготувати музичну політику, редактуру, взагалі контент".

Як повідомляв 5.ua, 16 червня, парламентарії прийняли законопроект щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах.

Попередній матеріал
У Зайцевому бойовики відсвяткували радянську визначну дату небезпечним салютом
Наступний матеріал
Луценко: ГПУ затримала спільника Пшонки

Нацрада з питань телерадіомовлення: закон квотування українських пісень стосується тільки радіо

Законопроекти про квоту української музики в радіоефірі повернули на розгляд

Нищук розповів - що буде з квотами на українське в ефірі: перше інтерв'ю міністра культури

Українські виконавці не підтримали ініціативу Кириленка щодо квотування пісень на радіо