Київська ГЕС весняної повені не боїться

  Київська ГЕС весняної повені не боїться. Так заявили і в МНС, і в Укргідроенерго. Чиновники упевнені перед паводками дамба встоїть і Київ не затопить. Переконатись, що споруда під контролем запросили журналістів. Напередодні, нагадаю, деякі ЗМІ повідомили після потепління дамбу Київської ГЕС прорве, а мешканців прилеглих районів чекає евакуація.

  Олексій Чинарьов, заступник голови Державного агентства водних ресурсів України
  Не треба робити голосних заяв на всю державу і будоражити населення. Оскільки ситуація штатна.

  Другий день чиновники спростовують заяви. Дамбу київської ГЕС не прорве. Весняну повінь вона витримає - і столицю не затопить. Журналістів спочатку заспокоюють в МНС. Потім - запрошують на саму дамбу подивитися.

  Ігор Сирота, генеральний директор ВАТ "Укргідроенерго": "Ми готові до розвороту будь-яких погодних умов, і наші гідроспоруди знаходяться в технічно справному стані".

  Без паніки, просить директор Укргідроенерго. Товщина криги на Київській ГЕС нині - 18 сантиметрів. А ось два роки тому була - 80. І жодної катастрофи не сталося. Не бояться тут і цьогорічного тиску повеневих вод. Припускають - він може бути 4 тисячі метрів кубічних. Гідроспоруда витримає і не таке.

  Ігор Сирота, генеральний директор "Укргідроенерго": "Що стосується показників Укргідропроекту, який паводок може пропустити гідроспоруда - 17 тисяч метрів кубічних".

  А це центр Безпеки споруд київської ГЕС. Щодві  години тут оновлюються дані про їхній стан.  Монітори показують і рівень нахилів дамби,  і чи не розходяться щілини, і рівень води у ній.

  Віталій Шубка, інженер центру безпеки гідротехнічних споруд: "Синя лінія - це стан грунтових вод, а якщо вже дійде рівень до цієї красної  лінії, то тоді вже потрібно проводити якісь вимірювання. Все нормально, немає ніяких сдвигів, які б виникали занепокоєння".

  Вадим Рассовський, заступник генерального директора ВАТ"Укргідроенерго": "Сегодня все данные, которые мы собираем как по бетонным сооружениям, так и по земляным, сорответсвует проэкту и никакого опасения в части состояния сооружения - не вызывает".

  Востаннє споруду на профпридатність перевіряли три роки тому. Висновок - надійна. Незважаючи на поважний вік. Дамбі - 64 роки. Утім, на це просять не зважати. Будували так, щоби пропрацювала століття.

  Анна Мірошниченко

  Попередній матеріал
  Через сильні морози до Києва злітаються рідкісні птахи
  Наступний матеріал
  В Львові рятують мешканців середмістя
  Теги: