Через сильні морози до Києва злітаються рідкісні птахи

  Побачити диких птахів - можна не лише у зоопарку, а й на околицях Києва. Через сильні морози - до міста злітаються лебеді, рідкісні орлани-білохвости, чаплі та дикі качки. На деяких київських островах - можна побачити навіть лисицю чи зайця.

  Щоб нагодувати таку зграю птаства працівнику київського звіринцю Дмитру - доводиться приносити обід до цього озера по кілька разів на день. Розповідає - годує не лише качок, що розводять у зоопарку, а й диких.

  Тутешні орнітологи кажуть, диких качок взимку сюди прилітає втричі більше, ніж постійних мешканців зоопарку. Ваблять їх дві речі - незамерзла вода в ставку, яку так важко знайти за містом та харчі. А от морозів ці птахи не бояться. Вони витримували холоднечу аж до мінус 120 градусів за Цельсієм.

  Ті птахи, яким пощастило менше, шукають притулку біля теплоелектростанцій та інших промислових об`єктів. Одне з таких місць - біля Бортничів.

  Журналіст, "5 канал": "Ось це місце біля Бортницької станції аерації для зимових птахів - справжній рай. Вода не замерзає. А тому і качки й лелеки збираються саме тут".

  Білі чАплі та лелеки гріються прямо біля труби, звідки спускають гарячу воду. А от качки від людей ховаються за кригою. Науковець інституту зоології орнітолог Геннадій Фесенко каже - зимувати на околицях Києва залишається близько сотні видів птахів.

  Зробити добру справу й пригостити синичок чи качок  зерном, насінням або хлібом закликають екологи. Адже організованою годівлею птахів в Києві не займається жодна профільна установа.

  Ганна Рибалка, Віктор Сніжко та Роман Гриценко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  У київському зоопарку загинув страус
  Наступний матеріал
  Київська ГЕС весняної повені не боїться
  Теги: