Харків_навчання
5.ua

Курсанти з бойовим досвідом змоделювали напад терористів

На Харківщині молоді бійці навчалися мистецтву "бути військовим"

Більше сотні курсантів факультету військової підготовки Харківського політехнічного інституту разом із курсантами Університету Повітряних сил відпрацьовували відбиття нападу диверсантів. Навчання було комплексним: і оборонні дії, і наступальні, і тактична медицина, і ремонт пошкодженої техніки в польових умовах.

У марші на початку навчань взяли участь кілька десятків танків, БТРів та понад 100 молодих бійців. За легендою навчань, терористи створили базовий табір і готуються до бойових дій. Перші диверсійні групи ворога з’являються з лісосмуги.

Зазначається, що у програмі навчань – надання першої допомоги, ремонт військової техніки у польових умовах, знешкодження ворожих ДРГ тощо.

Майже половина курсантів Гвардійського факультету вже мають бойовий досвід у зоні АТО. Першокурсник Олег Зимников воював під Іловайськом, служив біля Щастя у складі 92-ї механізованої бригади. Тепер як командир відділення рушає попереду колони. 

"На навчаннях легше, бо є шанс на якусь помилку. Там вже на це немає часу, бо тут "двійку" ставлять керівники заняття, а там "двійку" ставить куля", – каже курсант факультету військової підготовки НТУ Харківський політехнічний інститут Олег Зимников.

Ще один курсант, Сергій Мащенко, теж встиг прослужити у війську за контрактом. За оборону Луганського аеропорту отримав медаль "Захиснику вітчизни". На передовій командував розвідувальним загоном, виявляв ворожі блокпости і розташування "ГРАДів". До вишу вступив, щоб отримати офіцерське звання.

"У нас на озброєнні підрозділу були БМП, а тут нас навчають проводити ремонт і обслуговування всієї гусеничної, колісної техніки, також стрілецька зброя, гранатомети, – каже Сергій та додає, – жодні навчання не зрівняються з веденням бойових дій. На полігоні мішені по тобі не стріляють".

Від ворожої авіації сухопутні підрозділи прикривають курсанти Університету повітряних сил. Такі спільні навчання проводять вперше. Нині на факультеті збільшили кількість практичних занять, під час яких обов'язково враховують бойовий досвід.

"Досвід гібридної війни показує, як такої фронтальної війни, що ми маємо досвід великої вітчизняної, проте гібридної – немає. Той досвід, який маємо ми на сході АТО, які причини й умови можуть спричинити цю ситуацію, треба вивчати і готуватися до таких дій", – зауважив начальник факультету військової підготовки  НТУ "Харківський політехнічний інститут" Олександр Серпухов.

Навчання на полігоні триватимуть протягом тижня. Після цього курсанти повернуться до вишу, а на їхнє місце прибуде наступна група.

Світлана Дашкевич, В’ячеслав Кузьменко

Попередній матеріал
Євро-2016: Україна програла Північній Ірландії
Наступний матеріал
Окупанти обстріляли цивільних мешканців на КПВВ "Мар'їнка" – є постраждалі

Врятувати життя: під час затишшя на фронті проходять медичні навчання

Українські мехбригади провели масштабні навчання перед виходом в АТО – фотозвіт

Відео наймасштабніших навчань НАТО за останні десятиліття

Вражаюче відео створення понтонного мосту під час навчань НАТО Anakonda-16