У програмі "Час: Online" на "5 каналі" ведуча Марія Скібінська та адвокат, військовослужбовець ЗСУ, розвідник, засновник ГО "Принцип" Масі Найєм, який одужує після поранення на фронті розповів, куди родини можуть звертатися, якщо близький отримав поранення, а також прояснив питання щодо протезування.
"Держава закуповує протези. Тому коли вимагають гроші, якщо ви маєте сумніви, що це сумлінні люди, – звертайтесь у правоохоронні органи", – наголошує він.
"Що важливо: якщо дуже важкі протезування, і особливо реабілітація, – вона може бути і за кордоном. За кордоном і правда кращі реабілітологи, ніж в Україні. В цій частині для цього треба звертатися в МОЗ. У них на сайті є "віконце" для звернення, щоб вас поставили в чергу на закордон. Командувач Медичних сил має давати ці списки в МОЗ – тих, кого треба відправили за кордон. Насправді там дуже мало людей вписані – я думаю, ми зараз це змінимо", – пояснив адвокат.
"Наші міжнародні партнери дають достатю кількість можливостей, щоб ми там лікувалися. Тому тепер потрібно визначати дуже правильним алгоритмом, кому це потрібно. Важкі поранення черевної порожнини, важкі протезування, спинальники (більшість принаймні). Тому в цій частині треба налагодити алгоритм, а з цим є величезні проблеми зараз. За рік держава відправила за кордон тільки дві тисячі людей на реабілітацію – це дуже мало", – констатував Найєм.
Він також зауважив, що для виконання протезувань в Україні нині готується до відкриття Superhuman Center, де де будуть робити важкі протезування. Відкриття закладу, за словами Найема, очікується в квітні.
Військовослужбовець також прокоментував випадки, коли військові після лікування буквально борються з лікарською комісією, щоб повернутися на фронт. При цьому Найєм зауважив, що сам не має документального підтвержнення того, що він обмежено придатний.
"Я сам із цим борюсь таким чином, що я прото не пішов отримувати інвалідність. Я не пройшов ВЛК і зараз у мене немає папірця, який би підтверджував, що я обмежено придатний або непридатний для військової служби. Це хитрість, на яку я маю прво піти. Ніхто не зможе мене змусити отримати цей документ, бо наслідком може бути звільнення мене з військової служби", – пояснив він.
Читайте також: "Це просто бюрократичне пекло": основні проблеми, з якими стикаються поранені військові та як їх вирішити – Масі Найєм
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться також відео за темою: Реабілітація воїнів - наш біль. Ці хлопці заслуговують, щоб до них ставились як до людей, - Серган
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.