5 канал

Клімкін: Насправді безвізовий режим і його функціонування – це питання довіри між Україної та ЄС

Рішення, чи надавати Україні безвізовий режим, Європейська Рада може прийняти наприкінці жовтня, сказав очільник МЗС

Клімкін наголосив, що "сьогодні м'яч на полі ЄС" і нині має бути політичне рішення. Про це міністр закордонних справ повідомив в ефірі "5 каналу".

"На початку вересня буде розгляд доповіді щодо України в Європарламенті. І потім час Європейської Ради. Я дуже сподіваюсь, що це відбудеться восени або в жовтні, або на початку листопада. Оскільки на сьогодні у ЄС багато викликів. І я дуже сподіваюсь, що Україна й Грузія, звичайно, будуть першими. Оскільки я завжди казав і кажу нашим європейським партнерам: "Ніяких політичних ув'язок, ніяких пакетів з іншими країнами, головне – оцінювати країни по тому, що вони зробили". Ми це зробили, Європейська комісія зробила висновок, що ми всі критерії виконали. Зараз справа за тим, як і коли буде наданий безвізовий режим", – сказав міністр.

На запитання ведучої, чи вплине запуск е-декларування на отримання Україною безвізового режиму, Клімкін сказав: "Тестовий, нетестовий. Насправді система (е-декларування – 5.ua) працює. І те, як вона працює, аж ніяк не відміняє відповідальності. Відповідальність є. І програмне забезпечення має працювати на всі 100. Але ми маємо бути певні, що хтось колись не проникне в це програмне забезпечення і не буде ним маніпулювати. І це не стосується подання декларації, звичайно. З точки зору відповідальності або її відсутності. Давайте чесно скажемо".

Він також додав: "Скажу одну непопулярну річ. Насправді безвізовий режим і його функціонування – це питання довіри між Україною і ЄС. Те, що ми це все зробили, це, звичайно, суперово, але зараз маємо продовжувати це виконувати. І це означає, що все, що створене, і закони, і реформи, вони мають на "п'ятірку" працювати далі". 

Як повідомляв 5.ua, сьогодні раніше Клімкін заявив, що захищена система е-декларування буде 100% запущена до кінця місяця

Попередній матеріал
Луценко зустрівся із керівником НАБУ
Наступний матеріал
Втеча з окупованого Криму: історія політв'язня Юрія Ільченка
Теги:
Loading...

Порошенко в Індонезії домовився про безвізовий режим для українців

У МЗС України заговорили про введення візового режиму з РФ

Зеркаль розповіла, що наблизить безвізовий режим з ЄС - інтерв'ю

Президент підписав зміни до низки законів щодо візової лібералізації

Єврокомісар Ган сподівається, що Україна отримає безвізовий режим у жовтні

Останній "безвізовий" закон: Рада проголосувала за ID-карти для українців