informnapalm.org

Кількість антиукраїнських фейків на сайтах "Л/ДНР" цього року зросла удвічі

  Читайте по-русски
  Моніторинг відбувався в період із 22 по 26 квітня 2019 року

  Дані моніторингу ГО "Інститут масової інформації", проведеного в період із 22 по 26 квітня у ЗМІ окупованого Донбасу, свідчать: цього року кількість фейків та дезінформації про Україну в онлайн-ЗМІ так званих "Л/ДНР" зросла майже вдвічі. Про таке повідомили на сайті ІМІ.

  "У 2019 році кількість фейків та дезінформації про Україну в онлайн-ЗМІ так званих "Л/ДНР" збільшилася майже вдвічі порівняно з попереднім моніторингом ІМІ. Так, якщо цей показник у 2017 році становив 11% матеріалів, то вже у 2019-му – 21%", – ідеться у тексті повідомлення.

  Слід зазначити, що більшість повідомлень із зони військових дій, трансльованих в "Л/ДНР", суперечили зведенням штабу операції Об'єднаних сил. Також зафіксовано фейки щодо закону про мову, Президента Володимира Зеленського та помісної Православної Церкви України.

  Водночас рівень мови ворожнечі стосовно України у ЗМІ т. зв. "Л/ДНР" знизився з 11% загальної кількості новин про Україну (дані моніторингу ІМІ 2017 року) до 5% – за результатами моніторингу цього року. Передусім, мова ворожнечі стосувалась українських військових, яких у ЗМІ т. зв. "Л/ДНР" називають "карателями", "нацистами", "садистами", зазначили в ІМІ.

  Відповідно до результатів дослідження, найбільше уваги ЗМІ псевдореспублік у своєму порядку денному приділяють владі України. 20% від усієї кількості матеріалів стосувалися саме цієї теми, 19,5% матеріалів висвітлювали діяльність самопроголошеної влади "Л/ДНР". Найменше уваги ці медіа приділяли російській владі – 9% матеріалів.

  Найбільш позитивно медіа "Л/ДНР" пишуть про свою місцеву владу: 89% матеріалів про місцевих очільників були компліментарними і мали позитивну конотацію. Матеріалів із негативною конотацією щодо їхньої діяльності виявлено не було, а ще 11% матеріалів мали нейтральну тональність висвітлення.
  Про російську владу ці медіа теж пишуть переважно позитивно: 85% матеріалів про неї мали позитивну конотацію і лише 2% – негативну, відповідно, 13% матеріалів були нейтральними.

  Натомість, половина матеріалів, що стосувалися української влади, мала негативну тональність – 49%. Ще 45% матеріалів були нейтральними, і лише 6% матеріалів мали позитивну тональність. Усі позитивні матеріали висвітлювали передвиборчу кампанію Зеленського, поінформували в ІМІ.

  Дослідження відбувалося в період із 22 по 26 квітня 2019 року. Аналізувалися всі новини в семи інтернет-ЗМІ, що виходили в непідконтрольних Україні районах Донецької та Луганської областей у вказаний період часу.

  Як повідомляв 5.UA, у четвер, 23 травня, збройні формування Російської Федерації 11 разів порушили режим припинення вогню, з них один раз – із застосуванням заборонених Мінськими угодами 120-мм і 82-мм мінометів. Ворог також обстрілював українських оборонців із протитанкових ракетних комплексів, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.

  Попередній матеріал
  Тереза Мей повідомила про відставку
  Наступний матеріал
  УПЦ КП і УАПЦ досі зафіксовані в державному реєстрі – Макарій
  Loading...

  "Все, чого торкається влада РФ, перетворюється на лайно": історик нагадав, з чого починався "Безсмертний полк"

  Закликав до заворушень 8-го та 9-го травня: у Києві СБУ затримала прокремлівського пропагандиста

  "Українська карта буде на політичному столі під час виборів у США": журналіст пояснив, які є ризики

  "Російська ботоферма зараз із новою силою включилася в паплюження ЗСУ" – Шидлюх пояснив, як і навіщо

  Прокуратура Києва оскаржуватиме скасування розшуку і арешту блогера Шарія

  Суд скасував розшук і заочний арешт скандального проросійського блогера Шарія