Хакер
Хакер radiosvoboda.org

Кіберполіція попереджає про можливість нових атак через "M.E.Doc": як захистити комп'ютер

  У кіберполіції також порадили, як вберегти свій комп'ютер від кібератаки

  Кіберполіція попереджає про можливість нових атак через "M.E.Doc" і рекомендує в жодному разі не дотримуватися порад від виробників програмного забезпечення "M.E.Doc", за допомогою яких останні намагаються приховати недосконалість коду. Про це повідомляє прес-служба Національної поліції

  "Розробники такого ПЗ запевнюють у повній безпечності свого продукту, пояснюють цей факт його особливостями, а для повноцінного функціонування ще й рекомендують запускати лише від імені адміністратора системи та вносити його до "списку виключень" (також відомого як "білий список", "список довірених програм" тощо) антивірусних програм, що дозволить системі безпеки комп'ютера ігнорувати окремі дії згаданого програмного забезпечення", – йдеться у повідомленні.

  Також у кіберполіції зафіксовали факти поширення у мережі Інтернет рекомендацій про налаштування антивірусів та фаєрволів, які примушують системи захисту комп'ютера користувача ігнорувати будь-яку підозрілу активність чи код у вітчизняному бухгалтерському програмному забезпеченні. Такі рекомендації поширюються деякими партнерами компаній-розробників бухгалтерського ПЗ, а також безпосередньо компаніями-розробниками через технічну підтримку.

  Кіберполіцейські попереджають, що у разі виконання цих рекомендацій користувач несвідомо заборонить системам захисту комп'ютера правильно та вчасно реагувати на шкідливу діяльність програмного забезпечення, доданого у "список виключення". Зазначається, що слідуючи таким рекомендаціям, користувач відкриває зловмисникам доступ до свого комп'ютера через вказане програмне забезпечення в обхід системи захисту, піддаючи небезпеці не лише власний комп'ютер, а і всю локальну мережу.

  Спеціалісти-кіберполіцейські пояснюють: "Такими нерозважливими інструкціями компанії-розробники ПЗ створюють потенційну платформу для розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, яку хакерам залишається лише зламати та використати у своїх протиправних цілях. При цьому зловмисники економлять свій час та ресурси, а їх атаки стають масовими та руйнівними".

  Тому спеціалісти радять виконувати найпростіші правила інформаційної безпеки:

  - уважно ставитися до попереджень антивірусного програмного забезпечення та систематично його оновлювати;

  - не працювати та не запускати такі програми під обліковим записом адміністратора системи;

  - відмовитися від програмного забезпечення або його оновлення, що потребує додавання у "список виключення" систем захисту комп'ютера;

  - у разі отримання тривоги від системи захисту комп'ютера (антивіруса, фаєрволу тощо) не перешкоджати діям за замовчуванням антивірусу (блокування, видалення, карантин, тощо). Чітко усвідомлювати, що спростувати небезпечність, про яку повідомив антивірус, може лише кваліфікований спеціаліст з інформаційної безпеки;

  - відключити автоматичні оновлення та в ручному режимі оновлювати програмне забезпечення, у ході чого додатково його перевіряти на авторитетних ресурсах, призначених для аналізу підозрілих файлів.

  Як повідомляв 5.UA, 27 червня українські установи стали жертвами масштабної кібератаки, здійсненої за допомогою вірусу Petya. Масована хакерська атака вразила велику кількість державних установ та приватних компаній. Згодом кібератака поширилася на інші країни у всьому світі.

  Нагадаємо, українська компанія з податкового програмного забезпечення "M.E.Doc" знаходиться під слідством через звинувачення у появі глобальної кібератаки. Департамент кіберполіції Нацполіції заявив, що розробники "M.E.Doc" знали про проблеми з безпекою задовго до хакерської атаки, але заходів вжито не було. Департамент кіберполіції також наполегливо рекомендував на час проведення слідчих дій припинити використовувати "M.E.Doc" та відключити комп'ютери.

  Попередній матеріал
  Тижнева відпустка: Куди поїде Кличко на свій день народження
  Наступний матеріал
  На Херсонщині горить ліс – ДСНС
  Loading...

  У Кіберполіції повідомили як вберегтися від хакерської атаки

  Компанія M.E.Doc випустила оновлення: вірус Petya.A більше не є небезпечним

  В АПУ розповіли про наслідки кібератаки Petya.A

  Petya повернувся, але його чекали: Аваков повідомив про зупинку 2-го етапу кібератаки

  Кіберполіція рекомендує: як відновити дані після атаки вірусу Petya.A

  Вірус Petya.A вразив мережі у 60 країнах світу – Reuters