кібератака
кібератака radiosvoboda.org

В АПУ розповіли про наслідки кібератаки Petya.A

  Хакерам вдалося вивести з ладу близько 10% приватних, урядових і корпоративних комп’ютерів

  Унаслідок хакерської атаки Petya.A, за приблизними підрахунками, з ладу вивели 10% приватних, урядових і корпоративних комп’ютерів. Про це заступник глави АПУ і колишній директор Microsoft Ukraine Дмитро Шимків заявив інформаційному агентству Associated Press, передає "Голос Америки".

  Як відзначив Шимків, ці дані приблизні і не враховують певні категорії бізнесових комп’ютерів.

  Наразі відомо, що половина уражених урядових і комерційних комп’ютерів стали зовсім непридатними через кібератаку. Уражені були, зокрема і важливі організації інфраструктури, але головно – бізнесові.

  Говорити про конкретні масштаби наслідків атаки поки зарано, однак уже можна стверджувати, що це "справа великих масштабів".

  Як повідомляли раніше у Нацбанку, від хакатаки постраждала третина українських банків. Крім того, хакери завдали мільйонних збитків для Мінінфраструктури. Також компанія, яка користується податковим програмним забезпеченням, повідомила, що вірус було виявлено у мільйоні комп’ютерів.

  Як інформував 5.UA, 27 червня українські установи стали жертвами масштабної кібератаки, здійсненої за допомогою вірусу Petya.A. Пізніше інформація про ураження комп'ютерних систем стала надходити не тільки з України, а й з Великої Британії, Франції, Іспанії, Нідерландів та Індії.

  А напередодні, 6 липня, у Держспецзв'язку попередили про загрозу повторної кібератаки. Зокрема, від неї можуть постраждати власники мереж, яких раніше уразив вірус Petya.A.

  Попередній матеріал
  Канада виділить Україні більше $6 млн на "п'ять ініціатив"
  Наступний матеріал
  У СКУ заявили, що членство України в НАТО сприятиме безпеці у світі