zymnavoda.lviv.u

Християни східного обряду святкують Вербну неділю, а західного – Великдень

  Читайте по-русски
  Православна і католицька Пасха незначною мірою відрізняються щодо основних принципів святкування, проте часто не збігаються саме дати відзначення

  У неділю, 21 квітня, християни західного обряду відзначають Воскресіння Господнє, а східного – святкують Вхід Господній до Єрусалима, або Вербну неділю, за тиждень до Світлого Христового Воскресіння.

  Великдень є найдавнішим і найголовнішим християнським святом усього богослужебного року, яке приурочене до Воскресіння Ісуса Христа. Для християн Великдень символізує перемогу життя над смертю та звільнення від тягарів гріха.

  Православна і католицька Пасха у дуже незначній мірі відрізняються щодо основних принципів святкування. Втім – різним є власне час святкування Великодня. Адже це перехідне церковне свято, тобто не має постійної дати. Католики зазвичай зустрічають Пасху трохи раніше, ніж православні, але інколи дати збігаються.

  Християни східного обряду сьогодні святкують свято Входу Господнього в Єрусалим. Воно належить до 12 найбільших свят церковного календаря і відзначається завжди у шосту неділю Великого посту, за тиждень до Великодня. Історія святкування в християнській традиції почалася приблизно в IV ст., а на українських теренах – з ХІ.

  У цей день існує традиція ходити до церкви та святити гілочки верби. Обов'язково потрібно помолитися в храмі й попросити Господа про зцілення і прощення.

  Попередній матеріал
  В Україні стартував ІІ тур президентських виборів
  Наступний матеріал
  У "день тиші" надійшло понад 200 заяв про порушення – поліція (оновлено)
  Loading...