Хакер
Хакер tsn.ua

Хакери з РФ відстежували українську артилерію через додаток Android – звіт CrowdStrike

  Ймовірно, йдеться про російську хакерську групу "Фантастичний Ведмідь"

  Хакерська група, пов'язана з російським урядом і гучними кібератаками під час передвиборчої кампанії у США, могла використовувати програми на пристроях Android для відстеження української артилерії та її цілей протягом 2014-2016 року. Про це йдеться в новому звіті компанії з кібербезпеки CrowdStrike, опублікованому у четвер, передає УНІАН.

  Як зазначається у доповіді, шкідлива програма могла встановити зв'язок і певні географічні дані внаслідок зараження пристроїв, які могли бути використані для завдання удару по артилерії на підтримку бойовиків.

  Отримані результати є останніми в контексті зростаючої уваги серед західних служб безпеки і дослідників в галузі кібербезпеки, враховуючи збільшення активності з боку хакерів з РФ для впливу на геополітичних противників.

  "Шкідлива програма, що використовувалась для відстеження українських артилерійських одиниць, є однією з версій програм, які були задіяні для зламу Національного комітету Демократичної партії", – зазначив співзасновник CrowdStrike Дмитро Альперович.

  Зазначається також, що високий рівень втрат української артилерії від цього додатку наштовхує на думку, що відповідальною за кібератаку може бути російська хакерська група "Фантастичний Ведмідь".

  "Вони не можуть бути незалежними від (певної ) групи або злочинного угруповання, вони повинні знаходитися в тісному контакті з російськими військовими", – заявив Альперович.

  Розгортання відповідної хакерської програми розширює російські кіберможливості на лінії фронту, на полі бою, повідомляється в доповіді. Зокрема, йдеться про надання таємної інформації про стратегічне планування.

  Нагадаємо, 12 грудня СБУ упіймала угруповання хакерів, що готували DDOS-атаки.

  Попередній матеріал
  "Під ялинку": в Україну вдерся новий путінський "гумконвой"
  Наступний матеріал
  На кордоні з Польщею другий день поспіль у чергах чекають понад 1 тис. авто

  Білий дім звинуватив Трампа в заохоченні хакерів з Росії

  СБУ упіймала угруповання хакерів, що готували DDOS-атаки

  ЦРУ підтвердило, що хакерські атаки Росії мали на меті допомогу Трампу – ЗМІ

  Невідомі хакери здійснили "професійну атаку" на органи Мінфіну