АА pomalu.ru

ЦРУ підтвердило, що хакерські атаки Росії мали на меті допомогу Трампу – ЗМІ

  ЦРУ вважає, що Росія втручалася в президентські вибори в США для того, щоб допомогти республіканцеві Дональду Трампу здобути перемогу

  Центральне розвідувальне управління США дійшло висновків, що хакерські атаки з боку Росії на офіційні інституції в Сполучених Штатах під час президентської кампанії були спрямовані безпосередньо на підтримку Трампа, а не на дискредитацію самого процесу демократичних голосувань. Про це йдеться в матеріалі впливового американського видання The Washington Post із посиланням на оцінку спецслужб, передає "Укрінформ".

  "ЦРУ дійшло висновку в засекреченій експертизі, що Росія втрутилася у вибори 2016 року для того, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти на президентських виборах, а не просто підірвати довіру до виборчої системи США", - стверджує видання.

  Спецслужби виявили осіб, які мають зв'язки з російським урядом. Вони передали WikiLeaks тисячі вкрадених листів з серверу Національного комітету Демократичної партії та інших джерел, у тому числі, з комп'ютеру голови виборчої кампанії Гілларі Клінтон. Цю інформацію підтвердили в офіційних колах американської влади, де описали виявлених осіб як персонажів, відомих розвідувальному співтовариству США в межах більш широкої операції на користь Трампа та з дискредитації шансів Клінтон.

  "Це - оцінка розвідувального співтовариства, що метою Росії в цьому випадку було формування переваги одного кандидата над іншим, допомогти Трампу виграти вибори",- сказав з цього приводу високопоставлений чиновник, який був присутній на розвідувальному брифінгу для сенаторів США. "Це є загальною думкою", - підкреслив він.

  Адміністрація Обами протягом кількох місяців обговорювала, як їй реагувати на ймовірне втручання з боку РФ. У вересні, під час секретного брифінгу для лідерів конгресу, лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл висловив сумніви з приводу достовірності розвідданих.

  Водночас, за інформацією інших джерел, багато питань поки залишаються без відповіді. Наприклад, спецслужби не мають конкретних розвідданих, які прямо підтверджують те, що особами, виявленими американською розвідкою, керували з Кремля. Ці персонажі перебувають у "одному кроці" від російського уряду, однак вони не є представниками уряду. Хоча, йдеться в публікації, в Москві вже використовували посередників для участі в чутливих розвідувальних операціях.

  Попередній матеріал
  Штаб АТО: Ворог гатив із мінометів, гранатометів та озброєння БМП
  Наступний матеріал
  ОБСЄ закупить нові безпілотники взамін збитих бойовиками на Донбасі
  Теги:
  Loading...
  Конгрес США ухвалив законопроект, що забороняє Пентагону співпрацю з РФ

  Конгрес США ухвалив законопроект, що забороняє Пентагону співпрацю з РФ

  Сенатори США закликали Трампа збільшити підтримку України – відкритий лист

  Сенатори США закликали Трампа збільшити підтримку України – відкритий лист

  У США планують створити комісію для розслідування спроб втручання РФ у президентські перегони

  У США планують створити комісію для розслідування спроб втручання РФ у президентські перегони