Народний депутат від "Європейської солідарності" Михайло Забродський у "Рандеву" на "5 каналі" прокоментував інформацію про можливу оптимізацію в армії.
"Насправді давайте почнемо з визначень. У нас, починаючи з перших років незалежності, після того, як нам дісталася певна спадщина від Радянської армії, зокрема частини і підрозділи, які дислокувалися на території України. Під час формування ЗСУ практично на самому початку конфлікту на сході будь-яке скорочення називалося саме терміном "оптимізація" і не інакше. Я впевнений: ви не знайдете ніде ні постанову уряду, ні закону України, ні наказу міністра оборони про скорочення, наприклад, полку, дальньо-мандрувальної авіації – це стратегічні бомбардувальники, які свого часу частково передавали РФ за борги, а частково нищили", – сказав генерал.
Він продовжив: "Що таке скорочення так званих вакантних посад? Йдеться про те, що якщо посада існує, але на посаді немає відповідної людини, теоретично, якщо застосовувати такий підхід, посаду можна скоротити і на цьому зняти питання. Виникає одразу купа нових запитань: запитання перше – а кому заважає вакантна посада. На неї не витрачаються державні гроші, ніхто не отримує грошове забезпечення за цією посадою, як правило, за деякими винятками. Вона дозволяє зберігати організаційну структуру. І, наприклад, у разі загострення чи переходу конфлікту в іншу фазу, більш активну, цю посаду легко заповнити резервістом або військовослужбовцем, призваним за мобілізацією".
Забродський також розповів, що керівництво Міноборони пропонує робити зараз.
"Чомусь згадали закон про чисельність 2015 року, який діє, і є таке бачення в нинішнього керівництва – привести чисельність в армії саме до цього закону. Тобто мова не йде, щоб можливо, розглянути і ухвалити новий закон, який би узаконював ту структуру і чисельність, яка є. Мова чомусь про ті показники, які були закладені трохи в інших обставинах та в інший час. А головне – незрозуміло, чому це питання поставлене першим у порядок денний програми діяльності керівництва ЗСУ. Таке враження, що решта проблем у нас у ЗСУ повністю вирішена і потрібно зробити суто технічний крок – привести чисельність до вимог закону і ніяк інакше.
Як повідомляв 5.UA, у 2020 році Росія може почати військове вторгнення в Україну через брак води у Криму із захоплення дамби в Херсоні, яка перекриває воду з Дніпра на півострів. Про це йдеться у зведеннях ГУР Міноборони, у матеріалі аналітика американського центру The Jamestown Foundation Пола Гобла та в заяві екскомандувача силами США Бена Ходжеса.
Читайте також: Україна готується до повномасштабного вторгнення Росії на Херсонщину – командувач ВМС
Тим часом міністр оборони Андрій Таран повідомив, що в ЗСУ планується оптимізація, а саме скорочення невакантних посад. За даними генерал-лейтенанта, екскомандувача десантно-штурмових військ і чинного депутата від "Європейської солідарності" Михайла Забродського, йдеться про 40 тисяч військових.