Конкурс на посаду голови Нацслужби здоров'я
Конкурс на посаду голови Нацслужби здоров'я 5 канал

Кандидати на посаду голови Нацслужби здоров'я: хто вони та чому в активістів є до них претензії – сюжет

Читайте по-русски
На посаду голови служби здоров'я претендують вісім кандидатів

Розпочався конкурс на посаду голови Національної служби здоров'я. Перший етап, який відбувся в четвер, складався з трьох тестів: перевірка знань законодавства, іноземної мови та тест на абстрактне мислення. На посаду голови служби здоров'я претендують вісім кандидатів. До більшості з них є претензії у громадських активістів. Зокрема, через відсутність медичної освіти і погану репутацію в медичних колах. Деталі далі.

Вадим Арістов, учасник конкурсу на посаду голови Нацслужби здоров’я, каже: "Я є професійним топменеджером, я маю фах з управління змінами, я – коуч, сервіс-дизайнер. Тому я вважаю, що можу добре послужити державі".

Це Вадим Арістов. Він проводив тренінг в Інституті серця, на якому навчали, як протидіяти журналістам і активістам. За приклад взяли історію з переховуванням у медзакладі вже засудженого за вбивство журналіста В'ячеслава Веремія – Юрія Крисіна. Арістов усі звинувачення у свій бік відкидає. І запевняє, змінами в охороні здоров'я опікується від початку двотисячних. Якщо ж стане чільником регулятора, зробить службу значно ефективнішою.

"Багато дедлайнів з медреформи було пропущено через операційну неефективність, дуже багато витрачається часу на наради. По сім нарад на день. Це все можна змінити", – каже Арістов.

Вадим Арістов
Вадим Арістов5 канал

Найбільше претензій в активістів до Андрія Шипка – депутата двох попередніх скликань Верховної Ради від Партії регіонів та затятого прихильника Московського патріархату. У 2014 році Шипко голосував за диктаторські закони.

Шипко каже: "Я розумію як працює місцеве самоврядування, як працюють районні лікарні.

– Як працюють?

– Не тільки районні, а й обласні лікарні, міські лікарні, я все знаю.

– Які проблеми в них?

– Дивіться, я відповів на всі питання.

– Щодо причетності нібито до корупції?

– Слухайте, якщо ви будете такі слова казати, я персонально, персонально через суд буду до вас відповідати. Бо це не треба так казати, чесне слово".

Андрій Шипко
Андрій Шипко5 канал

Беруть участь у конкурсі троє кандидатів, які зараз працюють у Національній службі здоров’я. Це тимчасова виконувачка обов'язків голови Нацслужби Оксана Мовчан, її заступниця Наталія Рябцева та чільник міжрегіонального департаменту Андрій Віленський. У списку кандидатів також представник санітарно-епідеміологічної служби – Юлій Хомутовський, підприємиця Марина Алтухова та заступник голови Чернівецької ОДА Василь Гостюк. Чернівецький чиновник наполягає: медична освіта на цій посаді – не важлива.

Конкурс на посаду голови Нацслужби здоров'я
Конкурс на посаду голови Нацслужби здоров'я5 канал

"В мене вища юридична освіта. Хто вам сказав, що якісне управління може бути організоване винятково медиком?! На мою думку, навпаки, можливо, що реформа потребує осіб, які не причетні, можливо, до медичної спільноти", – каже Василь Гостюк.

З квітня цього року всі медичні заклади отримуватимуть від Нацслужби здоров'я гроші за надані пацієнтам послуги. Служба матиме понад сімдесят мільярдів гривень. Тому представники громадських організацій так пильно стежать за конкурсом і мають претензії до його організаторів.

"Конкурс призначений і власне відбувається в період свят, коли ще не всі повернулися. Строки його дуже короткі. Система сайту також дала в якийсь момент збій – це все дуже дивно. Чому не можна було його провести в нормальний час, без поспіху , можливо, для того, щоб протягнути якогось свого кандидата", – говорить виконавчий директор благодійного фонду "Пацієнти України" Інна Іваненко.

Голова національного агентства з питань державної служби, яке і проводить конкурс, такі підозри вважає безпідставними.

Олександр Стародубцев, голова Національного агентства з питань державної служби, каже: "Я думаю, що з такою увагою і таким розголосом, якщо хтось хотів це зробити, то йому це точно не вдалося. Портал gov.ua працював усі свята. Сайт, якщо я не помиляюся, не працював три дні. Ті конкурси, дедлайни яких припадали починаючи з 17-го числа, якщо я правильно пам'ятаю. Ми попросили Кабмін і їх всі продовжили строк подачі документів".

Шукати нового чільника регулятору довелося після того, як подав у відставку попередній керівник – Олег Петренко у листопаді торік. Причиною такого рішення Петренко назвав різні фундаментальні цінності з командою, яка наразі працює над трансформацією системи охорони здоров'я".

Далі на конкурсантів чекатиме ще співбесіда із комісією агентства. Ті, зі свого боку, оберуть до п'яти кандидатів, яких радитимуть Кабінету Міністрів на посаду чільника Національної служби здоров’я України.

Єва Ніколашвілі, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
У Львові в ДТП загинула трирічна дівчинка – дитина не була пристебнута
Наступний матеріал
Авіакатастрофа в Тегерані: Зеленський закликав міжнародних партнерів надати Україні докази щодо трагедії
Loading...