Голодомор
Голодомор Embassy of Ukraine in the USA / Посольство України в США via Facebook

Канадська провінція визнала Голодомор геноцидом українського народу

  Читайте по-русски
  Згідно з документом, четверта субота листопада в Британській Колумбії оголошується Днем пам’яті жертв Українського голоду та Голодомору

  Провінція Британська Колумбія, що розташована на заході Канади, визнала Голодомор актом геноциду українського народу. Відповідний законопроєкт у третьому заключному читанні отримав одностайну підтримку депутатів, передає "Укрінформ".

  У документі йдеться про те, що мета документа – вшанування пам'яті мільйонів українців та інших загиблих під час Голодомору, а також нагадування про Голодомор та інші злочини проти людяності. На розгляд провінційного парламенту його вніс голова фракції Партії зелених Ендрю Уівер. Для прийняття документа депутатам знадобилося менше тижня.

  Законопроєкт набуде чинності відразу після його схвалення лейтенантом-губернатором Британської Колумбії, що очікується уже в четвер, 31 жовтня. Згідно з документом, четверта субота листопада в Британській Колумбії оголошується Днем пам’яті жертв Українського голоду та Голодомору.

  Як повідомляв 5.UA, Міністерство закордонних справ Німеччини виступає проти визнання Голодомору 1930-х років геноцидом українського народу. Онлайн-петиція до Бундестагу про визнання Голодомору 1932-1933 рр. геноцидом українського народу набрала необхідні 50 000 голосів. 21 жовтня петиційний комітет Бундестагу почав розгляд питання про визнання Голодомору геноцидом українського народу.

  У 1932-1933 рр. від голоду загинуло понад 10 млн людей, що становить приблизно чверть населення нинішньої України. Пік Голодомору припав на весну 1933 р. За даними дослідників, демографічні наслідки Голодомору відчутні і донині: якби не було голоду в 1930-х роках, чисельність населення в Україні зараз була б більша на 4 млн осіб.

   

  Попередній матеріал
  "Тут питання до спікера": Бондаренко про корупційний скандал у податковому комітеті
  Наступний матеріал
  "Година – $100… На ніч не залишаюся": одружений "слуга народу" листувався з куртизанкою у Раді
  Loading...