Комітети Верховної Ради
Комітети Верховної Ради відкриті джерела

"Тут питання до спікера": Бондаренко про корупційний скандал у податковому комітеті

  Читайте по-русски
  Скандал навколо хабарів і поліграфа не відіб'ється на роботі Верховної Ради та її органів, вважає аналітик

  Відповідальність за корупційний скандал у Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики і ті скандальні законопроєкти, які звідти вийшли, повинна бути порівну поділена між профільним комітетом, депутатським корпусом та керівництвом Верховної Ради. Про це в коментарі 112.ua для статті "Поставити податковий комітет на паузу: Як бути з корупційним скандалом у Верховній Раді?" заявив засновник аналітичного центру "Інститут Горшеніна" Кость Бондаренко.

  "Чи не прерогатива комітету писати закон – це прерогатива окремих депутатів, хоча, звичайно, саме комітет дає свої висновки після консультацій з експертами і так далі ... Те, що комітети лобіюють сумнівні законопроєкти, це вже, швидше, питання до парламентської більшості", – наголошує експерт.

  "Тут питання до спікера. Він, розглядаючи суть того чи іншого законопроекту, вирішує, кому його направити. Існує досить тонка грань – що в чиїй зоні відповідальності. У виконавчій владі те ж саме: іноді виникають сумніви, чия це юрисдикція – Міністерства економіки або Міністерства фінансів", – додав Бондаренко.

  Аналізуючи українські реалії, Бондаренко приходить до невтішного висновку: "Скандал навколо хабарів і поліграфа абсолютно ніяк не відіб'ється на роботі Верховної Ради та її органів. Через тиждень про нього вже ніхто і не згадає".

  Як нагадує 112.ua, минулого тижня екснардеп Сергій Лещенко та журналістка Соня Кошкіна заявили, що члени податкового комітету провалили законопроект, який повинен був прикрити корупційну схему зі збагачення на майданчиках для оцінки нерухомості, нібито в обмін на фінансову винагороду.

  Повідомляється, що схеми причетний наближений до олігарха Ігоря Коломойського нардеп Антон Яценко, і депутати, яких пов'язують з Коломойським, вирішили не голосувати за законопроект 2047-д. Це викликало гнів у глави фракції "Слуги народу" Давида Арахамія, який публічно запідозрив своїх депутатів в корупції. Пізніше про це заявив президент Зеленський.

  Видання нагадує, що раніше податковий комітет схвалив ряд скандальних законопроектів, які б'ють по ФОП, середньому і великому бізнесу, при цьому не зачіпають інтересів Коломойського. В першу чергу мова йде про скандальний законопроект 1210, який посилює фіскальний тиск на бізнес, через що великі міжнародні корпорації вже заявили, що закриють свої фабрики в Україні.

  Попередній матеріал
  В АРМА зникли документи щодо арештованого майна: стартувало внутрішнє розслідування
  Наступний матеріал
  Канадська провінція визнала Голодомор геноцидом українського народу
  Теги: