Facebook / Артем Шевченко

Канадська провінція проголосила рік українців та запровадила офіційне свято – посол

  За відповідний законопроект у Канаді проголосували одностайно

  У канадській провінції Альберта проголосили український рік і запровадили офіційне свято українців 7 вересня. Про це повідомив посол України в Канаді Андрій Шевченко на своїй сторінці в Fаcebook.

  "Хочу підняти настрій доброю новиною з Альберти. Парламент провінції проголосував за Ukrainian Canadian Heritage Day Act. Документ проголошує український рік у провінції і запроваджує щорічне офіційне свято українців Альберти – 7 вересня", – зазначив дипломат.

  Як стало відомо, закон зареєструвала Джесіка Літлвуд (Jessica Littlewood) – депутатка з українським корінням, яка представляє Вегривіль. Це містечко з відомим пам'ятником писанці.

  "Він був проголосований одноголосно, представниками всіх партій і у трьох читаннях за один день – уп'яте за всю історію Альберти спеціально відійшли від стандартної процедури", – написав посол.

  Він також зауважив: "Українці зробили колосальний внесок у провінцію Альберта – спочатку в сільському господарстві, у лісівництві, на залізницях і в шахтах, а згодом - в уряді, громадянському суспільстві, промисловості, економічному розвитку і добробуті".

  Як стало відомо, це вже третя провінція Канади), яка у 2016 проголосила український рік. Напередодні це зробили у Саскачевані та Манітобі.

  "Вони приїжджали сюди безправними бідняками, але своєю працею, талантами і наполегливістю завоювали статус nation-builders, які буквально збудували Канаду такою, якою ми зараз захоплюємося", – написав дипломат.

  Нагадаємо, 3 жовтня у Раді Європи сьогодні відзначили День українських реформ.

  Попередній матеріал
  Палкого прихильника "ХНР" та "русской вєсни" заґратували без права внесення застави
  Наступний матеріал
  Гройсман розповів, скільки виділять на відшкодування витрат на ліки 2017 року

  Між ЄС та Канадою буде створена зона вільної торгівлі

  Прем'єр-міністр Канади відповів на листа українського хлопчика, який втратив кінцівки на Донбасі

  Канада виділила 8 млн доларів на реформування поліції в Україні

  Канада обіцяє сприяти економічному зростанню України