Медичний канабіс
Медичний канабіс Depositphotos

Кабмін підтримав легалізацію медичного канабісу: що лякає українців та що каже ініціаторка законопроєкту – сюжет

Читайте по-русски
Автори нового законопроєкту подбали про те, аби обіг і виробництво медичного канабісу були під суворим контролем.

Легалізацію медичного канабісу підтримав Кабмін цього тижня. Законопроєкт регулюватиме обіг конопель із медичною метою, у промисловості та науково-технічній діяльності. За узаконення обігу медичного канабісу вже кілька років виступають і у Мінохорони здоров'я. Утім народні обранці не раз блокували такі законопроєкти. Мовляв, таким чином в Україні намагаються легалізувати наркотичні засоби. Яку ж дію на організм має саме медичний канабіс, чи варто легалізовувати його у нашій країні та що про це думають українці, дізнавалися журналісти "5 каналу".

"Я проти всіх наркотичних засобів, якщо чесно. Якщо це буде глобально розповсюджуватись. Мені здається, ми і так маємо глобальну проблему в суспільстві з цим. Не знаю", – каже киянка Вікторія.

Киянка Марія зауважила: "Якщо буде забезпечений контроль і справді це буде працювати - тоді це буде на користь людям. Але є сумніви щодо здатності забезпечення цього контролю".

Пересічні українці або негативно ставляться до всього, що пов'язано з коноплями, або не обізнані у цій темі, або ж не вірять у те, що за обігом медичного канабісу належно стежитимуть. Та медики постійно наголошують на необхідності його легалізації. Ініціаторкою такого законопроєкту, який, щоправда, провалився у Верховній Раді торік, є Ольга Стефанишина. Нардепка пояснює, чому колеги тоді були проти легалізації медичного канабісу.

"Деякі депутати не розібралися у тексті законопроєкту, повелися так би мовити на всі ці гасла, що цей закон, наприклад, дасть можливість легалізувати наркотики в Україні на кожному подвір'ї, це цитата. Активно виступали у цьому ключі народні депутати від ОПЗЖ, а також Максим Бужанський, який також як відомо довго відстоював дуже довго проросійські теми", – зауважила членкиня комітету ВР з питань здоров'я нації Ольга Стефанишина.

Зі "Слугою народу" Максимом Бужанським знімальна група "5 каналу" намагалася зв'язатися протягом кількох днів. Почути його аргументацію так і не вдалося. Від спілкування на цю тему відмовилися й інші противники легалізації медичного канабісу.

"Це російські наративи про наркоманію в Україні, яку хочуть легалізувати. Цей закон спрямований лише на те, щоби дати можливість хворим отримувати належну медичну допомогу", – додала Ольга Стефанишина.

І дію такої медичної допомоги відчула на собі трирічна Єва. Дівчинка має рідкісне генетичне захворювання. Вона страждає від постійних епілепсій і судом. У Єви рідкісний синдром Ямуара. Людей з такою недугою усього три десятки на всій планеті. І мама дівчинка каже, що лікування в Україні лише завдало їй ще більше болю.

"Скільки б ми не пробували препарати, які досить хімічні, від них завжди тільки погіршення. Завжди це збільшення кількості епілептичних нападів, це втрата концентрації", – розповіла українка Нія Нкель.

Спробувати лікувати дівчинку медичним канабісом запропонували ізраїльські лікарі, де це поширена практика. Та жінка каже, спочатку також сумнівалась через стереотипи. Після вмовляння медиків та вивчення досліджень Нія вирішила таки спробувати. І результат не забарився. Однак через те, що в Україні медичний канабіс під забороною, родині довелося переїхати до Польщі.

"В Польщі це розвинена практика – лікування медичним канабісом. Єва на ньому вже майже 2 роки. Зараз вона може концентруватися. Вона впізнає своїх родичів. Краще розвиваються її фізичні можливості", – зауважила українка.

І є ціла низка хвороб, які можна лікувати медичним канабісом.

"Це і посттравматичні розлади, які достатньо часто виникають внаслідок бойових дій, внаслідок повномасштабної війни, яка у нас зараз триває, це і неврологічні розлади, це знеболення під час онкологічних захворювань", – наголосив перший заступник міністра охорони здоров'я Олександр Комаріда.

І у МОЗі запевняють: автори нового законопроєкту подбали про те, аби обіг і виробництво медичного канабісу в країні були під суворим контролем.

"Застосовуються електронні інструменти і у першу чергу можливе отримання таких лікарських засобів лише через електронний рецепт, що фактично унеможливить будь-які маніпуляції, зробить повністю прозорою звітність по тому, скільки лікарських засобів вироблено, скільки надійшло в мережу і скільки отримав їх пацієнт", – підсумував Олександр Комаріда.

Та чи зможуть пацієнти отримувати такі ліки – вирішать народні обранці. Вже наступного тижня новий законопроєкт, який підтримав Уряд, відправлять на розгляд Верховної Ради.

Юрій Пугач "5 канал"

Нагадаємо, Кабмін підтримав законопроєкт щодо легалізації медичного канабісу

Попередній матеріал
Як захоплювали "Антонов": аеродром атакували Ка-52, Мі-24 та Мі-8 з кількох сторін – "Невигадані історії"
Наступний матеріал
Контрнаступ на Херсонщині та візит президентки Єврокомісії до Києва: як минув 108 день війни
Loading...
В Україні хочуть заборонити виконання російської музики у публічних місцях, на радіо й ТБ – законопроєкт уже в Раді

В Україні хочуть заборонити виконання російської музики у публічних місцях, на радіо й ТБ – законопроєкт уже в Раді

"Слуги" не змогли протягнути на розгляд законопроєкт про дистанційне голосування в Раді

"Слуги" не змогли протягнути на розгляд законопроєкт про дистанційне голосування в Раді

Президент України підписав закон щодо санкцій, пов'язаних з активами окремих осіб

Президент України підписав закон щодо санкцій, пов'язаних з активами окремих осіб

У Сенаті США прихильник рф заблокував рішення про $40 млрд для України

У Сенаті США прихильник рф заблокував рішення про $40 млрд для України

ВР ухвалила законопроєкт про примусову конфіскацію російського майна в Україні – як це працюватиме

ВР ухвалила законопроєкт про примусову конфіскацію російського майна в Україні – як це працюватиме

На крок ближче до ембарго: Палата представників США підтримала заборону на імпорт нафти, газу та вугілля з рф

На крок ближче до ембарго: Палата представників США підтримала заборону на імпорт нафти, газу та вугілля з рф