Презентація проекту Онлайн будинок юстиції
Презентація проекту Онлайн будинок юстиції 5.ua

Інновація Мін'юсту: відтепер в Україні послуги можна отримати за "три кліки мишкою"

Відомство розробило широкий перелік електронних послуг, які можна буде замовити через мобільний чи Інтернет-додаток

У Мін'юсті запустили всеукраїнський проект "Онлайн будинок юстиції". Майже рік у тестовому режимі він працював у Києві. Столичні мешканці, не виходячи з дому, могли зареєструвати громадську організацію, подати заяву на укладання шлюбу чи зареєструвати власне ЗМІ.

До переліку електронних послуг тепер додали відновлення втрачених документів. Окрім того, через мобільні та Інтернет-додатки можна буде відкрити чи закрити бізнес, передає "5 канал".

Офіційно стати підприємцем можна як з комп'ютера, так і з мобільного телефону, підключеного до Інтернету.

На те, щоб відкрити бізнес, знадобиться 15-20 хвилин. Так само просто буде його і закрити, обіцяють розробники – українські фахівці з ІТ-технологій. Вони намагалися зробити додатки простими і зручними у користуванні. Єдиний мінус віртуальної послуги – заяви все-таки доведеться заповнювати вручну.

"Заява про спрощення оподаткування. Це дуже зручно. Раніше цю заяву потрібно було подавати окремо. А зараз це як частина, складова подачі на реєстрацію ФОП. Це немов би віртуальний лист А4. Це бланк, державний бланк, але в який ви не ручкою вписуєте, а вдруковуєте. Всюди, де можна, ми намагалися надати підказки", – каже заступник генерального директора ДП "Національні інформаційні системи" Олексій Олешко.

Ще одна послуга – відновлення документів. Замість довгої процедури тепер достатньо відправити заяву і наступного дня отримати дублікат втраченого. На знак того, що міністерство юстиції рухається до передових технологій, презентацію "Онлайн будинку юстиції" проводять в центрі кіберспорту.

Міністерство юстиції уже перевело в онлайн більше половини послуг. Лише торік ними скористалися більше 1 мільйона українців. Це дозволило і зменшити штат відомства.

Як ж додаткові онлайн-послуги міністерство відкриє уже цього року – дивіться у сюжеті:

 

Юлія Божко, Віктор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
Танці, кава, сувеніри: що робили нардепи в парламенті у День Криму
Наступний матеріал
У Києві здорожчав хліб – журналісти з'ясували чому
Теги:
Loading...

"Пережиток минулого": Мін'юст втратив низку своїх повноважень

Порошенко: Запровадження е-кабінету платника податків – ключова антикорупційна ініціатива

Президент підписав закон про е-квиток у пасажирському транспорті