фото Телеграф

"Пережиток минулого": Мін'юст втратив низку своїх повноважень

  Зокрема, йдеться про функції перевірки держорганів та частково навчальних закладів

  Кабінет міністрів України вніс зміни до положення про Міністерство юстиції та виключив зі списку його повноважень проведення перевірок стану діяльності міністерств, органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій, державних підприємств, установ та організацій. Про це заявив заступник міністра юстиції Павло Мороз, повідомляє прес-служба відомства.

  "Мін’юст відмовився від функцій перевірок міністерств, державних підприємств та організацій, а також інших установ. Таке рішення обумовлене тим, що дані повноваження є пережитком минулого, невластиві для нашого відомства, та можуть нести в собі корупційні ризики і зайве навантаження на суб’єкти перевірки", – заявив Мороз.

  Крім того, Міністерство юстиції втратило повноваження перевіряти навчальні заклади щодо питань правової освіти населення та здійснювати перевірку дотримання вимог щодо провадження освітньої діяльності ВНЗ, які здійснюють підготовку юристів.

  Водночас, у відомстві повідомили про те, що зміни до Податкового кодексу, затверджені цього тижня Верховною Радою, передбачають, що термін внесення змін до статутів громадських об’єднань було продовжено ще на півроку.

  "У середу (21 грудня) було прийнято законопроект, яким продовжено термін приведення статутів громадських об’єднань у відповідність до вимог Податкового кодексу ще на 6 місяців. Ті, хто не встиг привести їх у відповідність, можуть зробити це до 1 липня", – зазначив заступник міністра.

  Як повідомлялося у грудні, в Мін'юсті визначились з переможцем конкурсу на держсекретаря відомства.

  Попередній матеріал
  Суд у Литві зобов'язав російський "Газпром" сплатити штраф у €36 мільйонів
  Наступний матеріал
  Нові деталі у справі про теракт у Берліні: слідство ідентифікувало відбитки пальців у вантажівці

  Геращенко: Прокурор Горбатюк, який критикує переатестацію МВС, сам має бути люстрованим - відео

  У Мін'юсті визначились з переможцем конкурсу на держсекретаря відомства

  Мін'юст планує оновити склад пенітенціарної служби на 100% – Петренко

  Петренко розповів, на скільки збільшать зарплати держслужбовців Мін'юсту на місцях