Іловайськ 2014
Іловайськ 2014 5.ua

Іловайський котел: Україна передала всю інформацію та докази в Міжнародний кримінальний суд

  Головна військова прокуратура ГПУ продовжує збирати докази та встановлювати осіб, причетних до розв’язання і ведення агресивної війни проти України

  Україна передала до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду інформацію про масове вбивство військових ЗСУ під Іловайськом 2014 року. Про це йдеться у повідомленні Генпрокуратури за результатами розслідування Іловайської трагедії.

  "До Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду для вирішення питання про відкриття кримінального провадження Головною військовою прокуратурою передано інформацію про зібрані докази вчинення воєнних злочинів (у тому числі віроломного вбивства українських військових у районі м. Іловайськ)", – йдеться в повідомленні.

  Як зазначається, Головна військова прокуратура надала МЗС та Мін'юсту України для використання в Міжнародному суді ООН та в Європейському суді з прав людини докази ведення Росією агресивної війни проти України і фінансування тероризму.

  Також у Генпрокуратурі зауважили, що тривале проведення судових військових експертиз у розслідуванні Іловайської трагедії зумовлене "об’єктивною необхідністю вилучення і дослідження надзвичайно великого обсягу таємних документів щодо реформування ЗСУ (за 2005-2014 роки) та бойових документів щодо проведення АТО на території Донецької і Луганської областей, а також необхідністю встановлення місцеперебування та допитів значної кількості свідків і потерпілих".

  Нині Головна військова прокуратура ГПУ продовжує збирати докази та встановлювати осіб, причетних до розв’язання і ведення агресивної війни проти України, вчинення воєнних злочинів на території України, у тому числі віроломного вбивства українських військовослужбовців у районі Іловайська.

  У відомстві наголошують, що кожна особа, винна у вчиненні цих особливо тяжких злочинів проти основ територіальної цілісності України, миру та міжнародного правопорядку, має бути притягнута до кримінальної відповідальності та зазнала заслуженого покарання, яке визначать як українські суди, так і Міжнародний кримінальний суд.

  Нагадаємо, раніше головнокомандувач ЗСУ Муженко назвав дві найголовніші причини трагедії в Іловайську: вторгнення російських військ та некомпетентність під час планування виходу з оточення.

  За даними військової прокуратури ГПУ, під Іловайськом загинули 366 військових, понад сотню потрапили у полон та 158 бійців зникли безвісти.

  Попередній матеріал
  Польща до вересня змінить 943 назви вулиць, що пропагують комунізм
  Наступний матеріал
  Турчинов прокоментував чутки про поставки Україною ракетних технологій до КНДР
  Loading...