Мінеральна вода
Мінеральна вода investigator.org.ua

Ідеологи "руской вєсни" торгують у Криму фальшивою українською мінералкою – журналістське розслідування

Читайте по-русски
В магазинах окупованого Криму продається мінералка, назву та дизайн етикетки якої "здерто" у відомих українських виробників питної води

Через попит на українську мінеральну воду в окупованому Криму, вона іноді потрапляє туди контрабандою через РФ, але цього не завжди буває достатньо. Цим користуються близькі до "героев русской весни" місцеві ділки, що фальсифікують українську продукцію. Таке з'ясував Центр журналістських розслідувань.

В магазинах окупованого Криму продається вода, назву та дизайн етикетки якої взято в української ТМ "Моршинська". Чи запозичено і її смак, складно сказати – на 7-му році окупації мало хто з місцевих пам’ятає смак справжньої української мінералки.

На етикетці ж російською по білому написано: виробник – ТОВ "НІК", Бахчисарайський район, село Новеньке, вулиця Авдет, 96, приміщення 1, свердловина №98. Замовник – ТОВ "Тіана", місто Сімферополь, ГРЕС, вул. Монтажна, 12, офіс 25.

.
.investigator.org.ua

Оригінальну "Моршинську" випускає Моршинський завод мінеральних вод "Оскар", що на Львівщині, Україна. А належить цей завод кіпрській компанії "Інтернешнл Дістриб’юшн Сістемз Лімітед". Вона ж, кажуть журналісти, є власником українського ПрАТ "Індустріальні та дистрибуційні системи", а разом із заводами мінеральних вод у Миргороді та Трускавці вони складають групу компаній IDS Borjomi Ukraine. Яка входить до міжнародної групи IDS Borjomi International. Головним акціонером IDS є "Альфа Груп" російського олігарха львівського походження Михайла Фрідмана. 

Міноритарний пакет залишається у спадкоємців попереднього власника – родини покійного грузинського олігарха Бадрі Патаркацишвілі.

Саме IDS належать українські бренди питної води "Моршинська", "Миргородська", "Трускавецька", грузинський "Боржомі" та російський "Святой Источник".

За інформацією Центру журналістських розслідувань, завод "Оскар" відхрестився від кримського фальсифікату. Керівниця відділу комунікацій IDS Borjomi Ukraine Оксана Російська повідомила, що компанія 16 липня подала заяви до Антимонопольного комітету та Нацполіції. Також готує заяву до суду щодо захисту прав ТМ "Моршинська" від її незаконного використання.

Російські та українські реєстри не показують жодного зв’язку між ПрАТ "Індустріальні та дистрибуційні системи" та компаніями "НІК" і "Тіана", що вказані на етикетці кримської мінералки з позиченою українською назвою.

Фальсифікують у Криму не лише "Моршинську". На полиці сімферопольського магазину журналісти знайшли так звану "Целебную Поляну Квасову". На етикетці вказаний виробник – не завод "Свалявські мінеральні води" із Закарпаття, а ТОВ "Источники Кавказа", місто Лєрмонтов, Ставропольський край, Росія.

.
.investigator.org.ua

Цікаво, що в офіційному каталозі продукції "Источников Кавказа" жодної "Поляни" розслідувачі не знайшли. Тому де насправді розлито цю "Поляну" і наскільки вона "целебная" – невідомо.

Втім, замовник цієї "Поляни" – те саме ТОВ "Тіана", зареєстроване в Сімферополі, яке замовляло псевдо-"Моршинську" в ТОВ "НІК".

Директором та співзасновником фірми "НІК" поблизу Бахчисарая є Дмитро Шинкаренко. Він з Горлівки, як і його бізнес-партнер – Захар Якович Рева. Шинкаренко, судячи з його сторінки "Вконтакте", вболіває за Новоросію та на свята наряджає малолітніх синів у радянську солдатську форму. Рекламує послуги з буріння свердловин – що, мабуть, має натякнути, що воду-фальсифікат він розливає не зі ставка.

Робить Шинкаренко це на замовлення ТОВ "Тіана". У російському держреєстрі її засновником та керівником вказаний сімферополець Антон Малесь.

Він також є засновником севастопольського ТОВ "Інтент", а його партнером – Юрій Федін. Останній також є гендиректором ТОВ "Медіагрупп Ньюсфронт", засновниками якого є російський пропагандист Костянтин Книрік і заступник керівника Секретаріату прем’єр-міністра РФ, близький до путінського радника Сергія Глазьєва Михайло Синелін.

"Медіагруп Ньюсфронт" – це юридична особа російського пропагандистського інформагентства "НьюсФронт", яке очолює Костянтин Книрік, голова кримського відділення російської шовіністичної партії "Родіна". Федін – його однопартієць.

Цю зграю гарно описує допис Книріка у "Вконтакте":

"На фото разом зі мною мій друг, соратник і однодумець Юрій Федін. Разом ми з дитячого садка. Він був разом зі мною в Російському русі, в Євразійському союзі молоді, в Російському культурному центрі в той час, коли це ще не було трендом. Він був зі мною пліч-о-пліч щороку 14 жовтня в Києві до 2012 року і допомагав мені організовувати протистояння на Хрещатику ходам "вояк УПА". Він сидів разом зі мною на допитах, після кожної акції на підтримку Росії, але своїх поглядів не зрадив і в 2014 році ми виявилися праві".

.
.investigator.org.ua

Замовник лже-"Моршинської" Антон Малесь пов’язаний з Книріком – вони разом із Валерієм Гінзбургом заснували ТОВ "Шалом" у Краснодарському краї. Засновано воно, до речі, 2 липня 2020 р. Основний вид діяльності фірми – гуртова торгівля мінералкою. Валерій Гінзбург є членом проросійського терористичного формування "Оплот", учасник "Антимайдану". Був затриманий СБУ, та пізніше звільнений у процесі обміну утримуваними особами, кажуть розслідувачі.

Юрій Федін очолює євпаторійську компанію "Юг-інвест Торг", засновником якої є такий собі Олег Ногінський, родом із Запоріжжя, нині мешкає в Москві. Ногінський – голова правління Асоціації "Постачальники Митного Союзу", поплічник Віктора Медведчука і прибічник інтеграції України з Росією. У 2013-му і на початку 2014-го він гастролював Україною з Медведчуком та радником Путіна Глазьєвим, агітуючи проти асоціації України з ЄС та за вступ до Митного союзу з Росією.

Отже, пафосна риторика про російський патріотизм, слов’янську єдність, "русскую вєсну", возз’єднання з великою батьківщиною та боротьбу проти бандерівців на практиці перетворюється на дрібне шахрайство, крадіжку українських брендів та постачання мешканцям Криму, що повернулися в "рідну гавань", фальсифікованої мінералки сумнівної якості.

Попередній матеріал
Україна буде захищатися у відповідь на атаки бойовиків – голова МОУ про погоджене перемир'я
Наступний матеріал
Поліція відкрила кримінальне провадження через захоплення в заручники правоохоронця у Полтаві
Loading...