Новий штам грипу найбільше вражає молоде покоління: яка ситуація по Україні

5 канал
Уперше від початку епідсезону, тобто від жовтня, епідпоріг захворюваності на грип та ГРВІ перевищено у п’яти областях. Упродовж минулого тижня чверть мільйона українців захворіла, переважну частину становлять діти. Пацієнти кажуть про симптоми хвороби: різке підвищення температури і головний біль. А медики радять за перших ознак нездужання, навіть відмінних від цих, звертатися до медичного закладу. Детальніше про ситуацію з грипом – у нашому сюжеті

Епідпоріг захворюваності на грип та ГРВІ перевищено одразу у п'яти областях, звітують у Мінохорони здоров’я. Йдеться про Вінницьку, Волинську, Житомирську, Рівненську та Хмельницьку області. Від початку року зафіксували два летальні випадки.

5 канал

"Дитина з Києва померла 6 лютого. Дитина з Львівської області – 31 січня. Перший випадок – це дитина семи років, місто Київ. Методом ПЛР у неї визначено РНК вірусу грипу типу В. Другий випадок – це дитина віком п'ять місяців, Львівська область. Там методом ПЛР підтверджена риновірусна інфекція", – прокоментувала завідувач Центру грипу та ГРВІ МОЗ Оксана Артемчук.

  • Волинь

На Волині вже офіційно підтвердили сім випадків захворювання на грип. Ще 25 пацієнтів мали гострі форми респіраторних вірусних інфекцій.

"Цей тиждень перехворіли 97 тисяч волинян. Це 8,5% населення", – каже заступник директора лабораторного центру МОЗ Волинської області Лариса Дудковська.

"Цей рік такий, що курсує вірус грипу штаму В, який переважно вражає молоду верству населення", – пояснює завідувач амбулаторії загальної практики сімейної медицини Марія Богородецька.

  • Житомирщина

Найвищий показник захворюваності фіксують нині на Житомирщині. Тут епідпоріг перевищено на понад 12%. Попри це, в самому обласному центрі кількість недужих знизилася на 14%, і житомирські школярі після двотижневої перерви від понеділка знову сядуть за парти.

"У більшості області є епідемія, а в місті Житомирі завдяки обмежувальним заходам рівень епідемії не був досягнутий", – розповідає заступник Житомирського міського голови Матвій Хренов.

Школа
Школа5 канал
  • Рівненщина

А ось у Рівному карантин у школах вирішили продовжити до 21 лютого. Таке рішення ухвалили під час засідання міської техногенної комісії.

"Заперечувати, зрозуміло, не будемо. Щоби вже до кінця розірвати той ланцюг, який є (карантин вирішено продовжити – ред.). Розуміємо, що не всі діти звертаються до лікувальних установ", – коментує начальник управління освіти Рівного Василь Харковець.

  • Черкащина

Обмежувальними заходами в навчальних закладах освітяни Черкащини також намагаються запобігти зростанню захворюваності на грип та ГРВІ серед дітей. У Черкасах шість шкіл зачинені на карантин, ще у 12 припинили навчання в окремих класах.

"Наш учень 6-го класу потрапив у реанімацію з тяжкою формою грипу, і це змусило зважити на рішення комісії", – каже директор Черкаської гімназії №31 Василь Пивоваров.

5 канал

"Звернулися дві школи, в яких були зачинені окремі класи, що сьогодні там зросла неявка дітей, і готуються накази для закриття шкіл повністю", – розповів в.о. директора департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Максим Шадловський.

  • Хмельниччина

У Хмельницькій міській інфекційній лікарні кажуть таке: "Дитячі і дорослі відділення переповнені. Пацієнти, яких до нас госпіталізують, здебільшого, середньої тяжкості. Як правило, це школярі. Захворювання в них починається гостро – з температури, головного болю. Пізніше з'являється кашель".

Загалом, за інформацією Мінохорони здоров’я, минулого тижня занедужали майже 260 тисяч українців. 70% з них – це діти.

Людмила Павленко, Валентина Моісеєнко та Олег Ткачук, "5 канал"

Попередній матеріал
100 років з дня проголошення Кубанської Народної Республіки – як Кубань намагалась приєднатись до України
Наступний матеріал
"Не завдяки, а всупереч": ексклюзивно про українця, олімпійського чемпіона з фристайлу Олександра Абраменка
Loading...