"Не завдяки, а всупереч": ексклюзивно про українця, олімпійського чемпіона з фристайлу Олександра Абраменка

uazmi.com
Першу золоту медаль на зимових Олімпійських Іграх для України виборов Олександр Абраменко. Медаль у фристайлі – це перше золото у чоловічій лижній акробатиці за всю історію України

Олександр Абраменко – вихованець миколаївської школи, хоча готуватися до олімпійських змагань йому довелося в іншій країні, адже на батьківщині немає для цього відповідної інфраструктури. Кореспонденти "5 каналу" зібрали портрет українського чемпіона зі слів його рідних та колег.

29-річний Олександр Абраменко лижною акробатикою займається з третього класу. Батьки підтримали його спортивний вибір.

"На той момент, що таке поняття "фристайл" – ми навіть не розуміли. Він просто пішов займатися гімнастикою, стрибати на батуті, бігати", – розповідає батько олімпійського чемпіона Володимир Абраменко.

"Дітей пішло тоді дуже багато – десь тридцять. Стрибати на батуті, крутитися на кільцях. Проте коли постало питання: хто хоче на лижах стрибнути з гори – лишився один Саша. Його взяли. Так почались заняття", – каже мати спортсмена Ірина Абраменко.

/
/
/
/

Починав тренуватися Олександр на трампліні для фристайлу, який збудували наприкінці 1980-х років на території спортивної бази. Тут перші спортивні кроки робили й інші відомі спортсмени.

"Коли я починала – це були десь 1996-1997 роки, тут було добре тренуватися. Ми могли стояти на лижах, хоча б якісь легкі елементи показувати, робити, вчитися", – каже бронзова призерка Чемпіонату світу із фристайлу 2011 Ольга Волкова.

Саму спортивну базу занедбали після здобуття Україною незалежності. Згодом спортивний комплекс приватизували.

"База кілька років перебувала у приватних руках. Протягом чотирьох років, починаючи з 2012-го, ми почали судовий процес та повернули її державі. Відповідно, довели до такого стану", – розповідає активіст Ігор Фількенштейн.

Фізичну підготовку Олександр покращував на базі Національного університету кораблебудування, в якому навчався. Але для стрибків умов не було.

"Це всупереч всьому. Не завдяки, а всупереч. Людина, яка віддала спорту все, прославляючи нашу область, нашу Україну. Йому не те що квартиру не дали. Його у чергу не змогли поставити на цю квартиру", – зазначає завідувач кафедри фізичного виховання та спорту Національного університету кораблебудування Олександр Яцунський.

https://beztabu.net

До Олімпіади у Південній Кореї майбутній чемпіон готувався за кордоном. Нових переможців ростити в Миколаєві поки що немає змоги. Самі спортсмени кажуть: застарілий трамплін для початківців міг би і згодитися, але його потрібно реставрувати.

Місцеві чиновники відповідають: об'єкт має перейти на баланс області, поки ж він у загальнодержавному підпорядкуванні. Тоді можна буде скласти кошторис і профінансувати роботи.

Юрій Жупанов, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Російська збірна без прапора та вогні: феєричне відкриття Зимової Олімпіади-2018 – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
Російська збірна - виходить без національної символіки
/
Російська збірна - виходить без національної символіки
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Новий штам грипу найбільше вражає молоде покоління: яка ситуація по Україні
Наступний матеріал
64-та річниця з дня передачі Криму Україні: факти та маніпуляції
Loading...