Юрій Гримчак
Юрій Гримчак 5 канал

Гримчак про заяву Хомчака щодо кораблів ВМСУ в Керченській протоці: "Рішення має приймати не голова Генштабу"

Читайте по-русски
Росія перестала зупиняти українські судна після того, як їх почали супроводжувати катери ВМСУ

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Юрій Гримчак прокоментував заяву нового очільника Генштабу ЗСУ Руслана Хомчака про тимчасове припинення перетину Керченської протоки військовими кораблями.

"Рішення про припинення повинен приймати не керівник Генштабу, а Верховний Головнокомандувач. Тому що однією з загроз минулого року була загроза захоплення Азовського моря РФ і фактично спроба зробити його внутрішнім російським морем", – прокоментував Гримчак в ефірі "5 каналу".

Заступник міністра зазначив, що після того, як українські судна до портів Маріуполя і Бердянська почали супроводжувати катери ВМСУ – їхні зупинки російськими кораблями зійшли в нуль.

"Думаю, найлогічнішим було б все ж дочекатися рішення Міжнародного морського трибуналу і тоді йти й показувати, що прохід наших військових суден в Азовське море цілком законний", – додав Гримчак.

Нагадаємо, начальник Генерального штабу ЗСУ – головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак заявив в інтерв'ю "Донбас.Реалії", що українські військові кораблі не повторюватимуть спроби перетнути Керченську протоку.

Раніше екскерівник генштабу ЗСУ Віктор Муженко відповів на заяви радників Зеленського стосовно спроби перетнути Керченську протоку кораблями ВМС та захоплення українських моряків Росією, назвавши такі дії невиправданими та помилковими.

"Україна мала і має повне право здійснювати такий прохід. Це передбачено відповідними міжнародними договорами, зокрема двосторонніми між Україною та Росією про спільне використання Азовського моря. Україна нічого не порушила, в чому помилка, в чому є проблема проходу? Проблему створила РФ. І вже міжнародні суди визнали, що Росія винна і є стороною, яка порушила міжнародні зобов'язання", – наголосив Муженко.

Попередній матеріал
Допомога від США: як Україна поповнить військовий арсенал
Наступний матеріал
Зустріч з лідером партії "Європейська солідарність" Петром Порошенком в Рівному – відео
Loading...

Хомчак заявив, що перетинати Керченську протоку кораблями ВМСУ не будуть

Зеленський зустрівся з родинами полонених моряків: нагадав про рішення трибуналу ООН і побідкався на Раду

Від 2014 року перевалка в українських портах на Азові впала на 50-70%

Помпео на зустрічі з Лавровим закликав Росію звільнити полонених українських моряків

Міжнародний трибунал завершив слухання щодо полонених моряків ЗСУ – репортаж із Гамбурга

Нагадали про санкції: ЄС відреагував на рішення російського суду щодо українських моряків