Бейбі-бокс
Бейбі-бокс informator.press

"Грошової компенсації недостатньо": Рахункова палата озвучила фактичну вартість "Пакета малюка"

  Читайте по-русски
  Нині батьки можуть вибирати – отримувати допомогу бебі-боксом або грошима

  Рахункова палата оприлюднила звіт про реалізацію проєкту "Пакет малюка" у 2018-2021 роках, де йдеться про те, що роздрібна вартість бебібоксу становить понад 9 тис. грн. При тому, що державі вони коштують близько 5,1 тис. грн. Про це повідомила прес-служба офіційного представництва "Пакета малюка". 

  "У звіті Рахункової палати зазначено, що за час існування програми асортимент пакета значно розширився, а кількість речей у пакеті збільшилася втричі", – йдеться в повідомленні.

  Зазначається, що аудитори також вважають, що розміру грошової компенсації вартості "Пакета малюка" в 5 тис. грн недостатньо для самостійного придбання батьками немовлят повного переліку товарів, що входять у "бебібокс". Так, при придбанні аналогічних речей в роздріб його вартість фактично збільшується з 5 до 9 тис. грн.

  Крім того, Рахункова палата також встановила, що більш ніж половина коштів, отриманих у результаті монетизації, перебувають на рахунках у "ПриватБанку" і досі не використані одержувачами (це понад 200 млн грн).

  Аудит також виявив, що 124 тис. осіб, діти яких народилися в зазначений період, взагалі не отримали такої допомоги з державного бюджету. Це, зокрема, пов'язано з тим, що видача пакетів на дітей, народжених з 24 жовтня до 31 грудня 2020 року, мала здійснюватися протягом січня-березня 2021 року. Ще майже 15 тис. дітей в Донецькій області отримували грошову компенсацію в розмірі 3,25 тис. грн за рахунок обласного, а не Державного бюджету.

  Крім того, з початку року не отримали допомогу понад 90 тис. батьків дітей, що народилися в січні-квітні 2021 року, оскільки станом на 12 травня 2021 року "пакети малюка" не закуплені, що, на думку аудиторів, свідчить про неефективне використання бюджетних коштів і порушення прав одержувачів допомоги.

  "Аудитори Рахункової палати вважають, що закупівлі "пакетів" проводилися неконкурентно. Однак з 2018 року "Пакети малюка" закуповувалися через глобальну систему закупівель ООН UNGM, на якій щорічно проводяться тендери на десятки мільярдів доларів усіма організаціями зі структури ООН. У тендерах брали участь українські та іноземні компанії (зокрема з Туреччини, Китаю, США, Пакистану та ін.)", – повідомили в представництві.

  Як інформував 5.UA, 30 вересня 2020 року Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "Пакет малюка", а 22 жовтня президент Володимир Зеленський підписав відповідний закон.

  Кабінет Міністрів України в листопаді 2020 року ухвалив постанову про надання при народженні дитини одноразової допомоги "Пакета малюка", відповідно до якої батькам дають право вибору – отримувати допомогу в грошовій або натуральній формі.

  Попередній матеріал
  Травневі капризи: на вихідних в Україні істотно похолодає і задощить
  Наступний матеріал
  Росія третій день поспіль не пропускає до себе літаки з Франції, що летять в обхід Білорусі
  Loading...