Утилізація ялинок
Утилізація ялинок 5 канал

"Гроші заробили і ганебно втекли": куди дівають покинуті на вулицях ялинки в Одесі – сюжет

Читайте по-русски
Солодощі в обмін на ялинку пропонують одеситам комунальні служби

Закликають не викидати новорічні дерева на смітники, а принести їх у спеціальні пункти прийому та ще й отримати за це заохочення. Таким чином у місті прагнуть уникнути смітників, завалених ялинками. Усі зібрані дерева планують переробити. Подальшою долею новорічних красунь цікавилась Ольга Дунська.

Одеські комунальники дрібнять ялинки, які не вдалося розпродати перед Новим роком. Отриману сировину планують використати як добриво.

"Її передробили, її звозять на купу, далі поливають водою і протягом року вона перегниває, відбувається компост. Компост використовується для вирощування горшечної продукції, розсади, яка йде в місто, далі ми можемо використовувати її на парниковому господарстві", - пояснює Володимир Крома, головний інженер КП "Одесміськзелентрест".

Комунальники скаржаться на продавців новорічних дерев, які не встигли розпродати свій товар. Уранці 1 січня на вулицях Одеси вони назбирали понад 4 тисячі кинутих ялин. 

"Всі покидали і ось так от ганебно втекли, гроші заробили і не прибрали після себе. Хотілося б, щоб карали реалізаторів за те, що вони залишають так як жалко, стільки говориться про зелені насадження, а ми вбиваємо ліси цим", - обурюється Олександр Занько, озеленювач.

Покарати недбалих реалізаторів обіцяють в одеській міськраді. Кажуть, щоби прибрати кинуті ялинки з вулиць, довелося залучити п'ять сотень двірників та волонтерів. Деревами завантажили 140 самоскидів.

"Ми зробили фото-відео фіксацію цих місць, де ми ялинки збирали, зареєстрували і ця кількість ялинок, скільки вивезли, масштаби, місця, тепер ці списки передамо в районну адміністрацію, також в управління торгівлі, ну і на поліцію, в подальшому будуть зроблені висновки", - пояснює Дмитро Жеман, директор департаменту Одеської міської ради.

Після новорічних свят на спеціальних майданчиках комунальники сподіваються побачити й містян. Їм пропонують не завалювати рослинами смітники, а взяти участь в акції. 

Замість викинути дерево, пропонують приносити їх на  дільниці житлосервісу, де в обмін на ялинки роздають солодощі.

Поки що ялинок на дільницях небагато, кажуть комунальники. Напливу відвідувачів очікують після Різдва.

"Їх багато, їх треба було забирати, вивозити, вивозяться на смітник, просто викидаються, шкода. А так - робочі рубають, в контейнери закидають, дуже незручно, так набагато краще. Це для всіх полегшує завдання, по-перше, не буде звалищ під контейнерами, по-друге, ці ялинки підуть на добру справу", - наголошує Тетяна Пікарева, двірничка.

Обміняти ялинку на солодощі можна до 1 лютого. Після цього усі зібрані дерева вивезуть на полігони "Міськзелентресту" задля переробки.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Повернену в Україну картину "Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною" виставили на показ – відео
Наступний матеріал
Репетирували різдвяний вертеп: 8-ро дітей постраждали через пожежу в сільському клубі – причина
Loading...

Вперше після катастрофи: у Чорнобильській зоні встановили ялинку

"Здали непотріб – придбали ялинку": як у Чернівцях жителі багатоповерхівок сортують та продають сміття

Відеокамери, дрони та фотопастки: як на Черкащині лісові патрулі браконьєрів ловлять – сюжет

Найглибша ялинка: дайвери традиційно встановили святкове дерево на дні Дніпра

Де в Києві можна легально придбати новорічну ялинку – всі адреси

Із гірляндами й лускунчиком: на Софійській площі засяяла головна ялинка країни – включення