Facebook/Володимир Гройсман

Гройсман – очільнику "Укрзалізниці": Не сходьте з рейок

  Гройсман наголосив, що готовий знищувати будь-яку мафію, яка може наближатись до "Укрзалізниці"

  Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман задоволений роботою керівника "Укрзалізниці" Войцеха Балчуна, проте готовий до радикальних кроків, якщо той "зійде з рейок". Про це Гройсман заявив після виступу керівника "Укрзалізниці" Войцеха Балчуна під час засідання Кабміну.

  Прем'єр сказав: "Якщо не дай Бог ви зійдете з рейок в якусь іншу сторону, то ваш шлях буде направлений на кінцеву зупинку нашої з вами співпраці". Голова уряду попросив міністрів більш ретельно "подивитися на компанії, які знаходяться у підпорядкуванні".

  За інформацією прес-служби уряду, Гройсман також наголосив: "Я готовий знищувати будь-яку мафію, яка може наближатись до "Укрзалізниці". Він назвав це "типовою проблемою для великих державних підприємств".

  За словами Гройсмана, державна компанія ПАТ "Укрзалізниця" має увесь потенціал, щоб бути мільярдером, натомість вона "хронічно оповита корупцією, неефективністю і крадіжками".

  "Ремонти вагонів не відбувалися, локомотивів – нуль, паливо – втридорога, запчастини втридорога, тисячі контрактів з посередниками – мільярди поза межами "Укрзалізниці". Натомість, що громадянам України? Брудні вагони, неможливість придбати квитки і все інше, а виробникам – неможливість перевозити вантажі країною", – описав Гройсман сучасний стан справ у компанії.

  За словами очільника уряду, це типова проблема для великих державних підприємств, на яких паразитують, заробляють "ліві доходи" неефективне керівництво.

  У зв'язку з цим, сказав прем'єр, сьогодні перед новим менеджментом компанії і Войцехом Балчуном стоять виклики подолати внутрішній саботаж та інші перешкоди, що заважають приймати швидкі і ефективні рішення, зазначив Володимир Гройсман.

  Він також переконаний, що кроки, що здійснюються та заплановані в "Укрзалізниці", щодо модернізації, закупівлі вагонів, зміни системи закупівлі палива, запровадження роботи в електронній системі публічних закупівель ProZorro мають дати можливість вивести компанію у чемпіони та забезпечити прозорість її роботи. У свою чергу уряд має підтримувати ті ініціативи, що дадуть можливість модернізувати компанію, зауважив Володимир Гройсман.

  Як повідомляв 5.ua, сьогодні раніше Балчун розповів про реальний стан речей в "Укрзалізниці".

  Попередній матеріал
  Австралійський турист вижив після двох тижнів блукань у джунглях Малайзії
  Наступний матеріал
  Речник Міноборони: Географія бойових дій на Маріупольському напрямку розширилася

  У вересні близько 10% промислових вантажів не були доставлені з вини "Укрзалізниці" – нардеп

  Екс-директор ДП "Укрзалізничпостач" затриманий за розтрату понад 20 млн грн – НАБУ

  ДФС звинуватило "Укрзалізницю" в ухилянні від сплати податків на суму майже 2 мільярди

  Балчун: Потреби в модернізації УЗ величезні – знос вагонів становить більше 80%

  Балчун – про корупцію в "Укрзалізниці": Я не передбачав, що це настільки серйозна проблема

  Інвестиції в "Укрзалізницю": Балчун домовився про допомогу у €300 млн від європейських колег