ГПУ argumentua.com

ГПУ передала в суд справу щодо керівництва Центру оцінювання якості освіти

  Керівництво центру та його співробітників підозрюють у зміні результатів ЗНО

  Генеральна прокуратура України передала до суду обвинувальний акт щодо директора Українського центру оцінювання якості освіти, його двох заступників та ще чотирьох осіб. Про це інформує прес-служба ГПУ.

  "Керівництво УЦОЯО та його співробітників підозрюють у несанкціонованій зміні результатів зовнішнього незалежного оцінювання, привласнення та легалізації коштів Державного бюджету України та Американських рад з міжнародної освіти за ч.1 ст.255 (створення злочинної організації), ч.4 ст.28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією) ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч.4 ст.28 ч.2 ст.205 (фіктивне підприємництво), ч.4 ст.28 ч.3 ст.362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї), ч.4 ст.28 ч.2 ст.366 (службове підроблення), ч.4 ст.28 ч.3 ст.209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) КК України", – йдеться в повідомленні.

  Так, встановлено, що у 2006 році з метою подолання корупції у вищих навчальних закладах під час зарахування абітурієнтів урядом створено Український центр оцінювання якості освіти для проведення зовнішнього незалежного оцінювання (УЦОЯО).

  Крім того, у 2007-2008 роках Центр розробив програмне забезпечення, яке використовується на всіх етапах проведення ЗНО з 2008 року та захищає всі етапи проведення тестування від зовнішнього втручання.

  "Водночас керівництвом УЦОЯО з метою особистого збагачення та кар’єрних міркувань у 2008 році створено злочинну організацію, яка завищувала результати оцінювання абітурієнтів шляхом внутрішнього втручання в комп’ютерні системи", – додали в ГПУ.

  Так, у 2014-2015 роках слідством встановлено завищення результатів ЗНО понад 200 осіб, а всього з 2008 року – близько 2000.

  За інформацією прокуратури, з метою прикриття незаконного втручання до системи керівництвом УЦОЯО навмисно не було забезпечено створення комплексної системи захисту інформації, яка передбачена Законом України "Про захист інформації в інформаціно-телекомунікаційних системах", та ще й публічно заперечувалась можливість втручання в результати ЗНО.

  При цьому у ході досудового розслідування встановлено непричетність до завищення результатів оцінювання службових осіб Донецького, Львівського, Дніпропетровського та Херсонського регіональних центрів оцінювання якості освіти, більшості працівників УЦОЯО, майже всі протиправні дії вчинялись керівництвом Центру.

  На цей час завершено досудове розслідування за фактами створення злочинної організації, привласнення та легалізації нею бюджетних коштів у сумі понад 4 млн грн, завищення результатів ЗНО у 2014-2015 роках.

  Нагадаємо, у громадянській мережі "ОПОРА" назвали позитивні зміни у вступній кампанії-2016.

  Попередній матеріал
  Брифінг речника АПУ з питань АТО Олександра Мотузяника – відео
  Наступний матеріал
  На Закарпатті двоє грузинів пробиралися через гори до країн ЄС – ДПСУ
  Теги:
  Loading...

  У НАБУ роз'яснили вчорашню "позаштатну робочу ситуацію" з ГПУ

  У Полтаві працівники банку вимагали й одержали з клієнта 1,5 млн грн – ГПУ

  У ГПУ заявили, що НАБУ незаконно прослуховувала прокурора

  У ГПУ називають високими шанси на екстрадицію Онищенка

  Азаров і його син на допит до ГПУ не прийшли, але відправили адвокатів

  ГПУ викликала на допит у справі Майдану Парубія, Москаля і Турчинова