Редакція видання "Гордон"
Редакція видання "Гордон" 5 канал

Гордон-Гіркін: проведення спецоперації чи зрада? – подробиці скандального інтерв'ю

Читайте по-русски
У Міністерстві ветеранів роботу медійника засудили та просять правоохоронні органи дати правову оцінку

Допомагав спецслужбам збирати докази. Так пояснює свої інтерв'ю з терористом Ігорем Гіркіним та Наталею Поклонською журналіст Дмитро Гордон. Каже, добув цінну інформацію для Міжнародного трибуналу і діяв "за сприяння українських спецслужб". У СБУ тим часом ані підтвердили цю інформацію, ані спростували. Написали коротку відповідь, мовляв, інтерв'ю і з Гіркіним, і з Поклонською – це ініціатива самого Гордона. То спецоперація чи зрада? Кореспондентка "5 каналу" Ірина Шевченко збирала коментарі.

Інтерв'ю з воєнним злочинцем Ігорем Гіркіним – не перша скандальна витівка Дмитра Гордона. 11 травня він оприлюднив в інтернеті свою розмову з колишньою так званою прокуроркою Криму Наталею Поклонською, яку українські правоохоронці оголосили в розшук за співпрацю з окупантами під час анексії півострова. На цю подію українці бурхливо відреагували в соцмережах. А ось після інтерв'ю з Гіркіним вийшли з протестом під офіс медійника.

"В усьому цивілізованому світі переговорів з терористами ніхто не веде. Ніхто не надає їм майданчика для оприлюднення своїх думок, для пропаганди подальших терористичних акцій", – говорить Олександр Войтко, учасник російсько-української війни.

Руки Гіркіна по лікоть у крові українських військових, пояснили ветерани. Саме він у березні 2014 року керував захопленням фотограмметричного центру ЗСУ в Сімферополі. Під час цієї операції російські терористи вбили першого українського воїна Сергія Кокуріна. Пізніше Гіркін керував захопленням Слов'янська. З цієї операції почалася війна на Донбасі. На акцію під офісом Гордон відреагував оперативно. У відеоролику заявив: отримав від співрозмовників цінні свідчення та вже передав їх до Гааги.

"Інтерв'ю з Наталею Поклонською і Ігорем Гіркіним були зроблені мною в співдружності з українським спецслужбами", – каже журналіст.

Та переконати активістів йому не вдалося. Наступного дня під офіс з одиночним пікетом прийшов волонтер Тім Златкін. Пояснив, хоче запитати в Гордона, хто саме сприяв йому в СБУ.

"І особливо цікаво дізнатися, чи приходив він на могили загиблих СБУшників під Слов'янськом. А їх не один, не два, а до біса і трошки", – говорить Тім Златкін, активіст.

Інтерв'ю вийшло в записі. Тож, якби його робили для суду, не було б потреби викладати запис у відкритий доступ, пояснює учасник вечірнього пікету офісу Гордона Євген Карась.

"Це брехня. Гордон стандартно, як і всі шулери, на цьому гайпанув, а паралельно прикрився, я думаю, можливо, навіть заніс гроші комусь, щоб придумати, що це була якась велика спецоперація", – вважає Євген Карась, учасник Російсько-Української війни.

Тим часом у Службі безпеки заявили, що відеодопит зрадниці і терориста не ініціювали: "Служба безпеки України повідомляє, що проведення інтерв’ю з Наталією Поклонською та Ігорем Гіркіним (Стрєлковим) є ініціативою журналіста Дмитра Гордона".

Та спецслужба таки вивчає записи, щоб зрозуміти, чи є там додаткові докази злочинів Російської Федерації. Продивляються інтерв'ю і в комісії з питань журналістської етики. Її членкиня каже, розмови з такими персонами припустимі. Але брати інтерв'ю в терористів і зрадників не можна, як у політиків чи митців.

"Він не зупиняв Гіркіна, коли лунала мова ворожнечі, або коли він поширював якусь дезінформацію, або якісь речі, вигідні Кремлю", – каже Світлана Остапа, заступниця шеф-редактора порталу "Детектор Медіа".

Невдовзі комісія може зробити заяву з цього приводу. А ось у Міністерстві ветеранів роботу Гордона вже засудили та просять правоохоронні органи дати правову оцінку скандальним інтерв'ю.

"За нашою думкою, це інтерв'ю є прямою пропагандою збройної агресії в Донецькій та Луганській областях, анексії Криму та має на меті, зокрема, популяризацію військових злочинів на території України", – заявили у Міністерстві у справах ветеранів.

Ірина Шевченко, Валентин Стрельцов, "5 канал"

Попередній матеріал
У Кременці на Тернопільщині обмежили в'їзд та виїзд через збільшення хворих на коронавірус
Наступний матеріал
Пацієнт уже мав стати донором органів, але одужав: унікальна історія зі Львова
Loading...

Серед лауреатів Пулітцерівської премії-2020 – автор репортажу з України про вбивство військового Івана Мамчура

Низка українських сайтів зазнала DDoS-атак – замовниками називають оточення Зеленського

У Чернівцях священник УПЦ МП з підозрою на COVID-19 демонстративно обкашляв журналістів

ДБР розслідує напад поліцейських на журналіста, утім у провадженні відсутня ключова стаття

Кому з керівників МОЗ українці довіряють найбільше – "ІнфоВечір"

Під Кабміном поліція виштовхала з газону журналіста "Громадського" – пошкоджено техніку