Олег Кирилюк
Олег Кирилюк http://www.zhitomir.info/

Голова Держгеонадра зірвав міжурядову програму енергонезалежності на $5 млрд – Конгрес США

  Кирилюка звинувачують у створенні "чорної каси"

  В.о. голови Державної служби геології та надр України Олег Кирилюк звинувачується в корупції і зриві міжурядової програми енергонезалежності на $ 5 млрд. Французьке видання Paris Guardian опублікувало резонансний матеріал про корупцію в нафтогазовому секторі України.

  Йдеться про Державну службу геології та надр України (Держгеонадра), тимчасово виконуючий обов'язки якої Олег Кирилюк потрапив під приціл американських правоохоронних органів. У Конгресі США назвали суми відкатів при отриманні ліцензій на видобуток нафти і газу в Україні, збитки для держави від подібних дій керівництва Держгеонадра вимірюються в 5-7 мільярдів гривень щорічно, повідомляє Paris Guardian.

  Напередодні лютневого звіту про виконання федерального Закону США про санкції проти РФ, в Конгресі відбулися слухання про ситуацію в нафтогазовому секторі України і реалізацію плану досягнення Україною енергонезалежності. У серпні 2017 року президент США Дональд Трамп підписав новий закон про санкції проти РФ. Частина цього документа присвячена Україні, мова йде про конкретну допомогу в досягненні енергетичної незалежності України від Росії. Закон передбачає розробити спільний план (США-Україна) підвищення енергетичної безпеки України через нарощування обсягу внутрішнього видобутку природного газу і зниження залежності від імпорту з РФ. Тільки на підготовку документа виділено 30 млн доларів США, а потенційні інвестиції в реалізацію такого плану можуть перевищити 2-5 млрд доларів США.

  Але ця допомога, як пише Paris Guardian, може бути заблокована Конгресом до усунення корупційних дій у профільних відомствах. Зокрема, конгресмени вказали на корупцію в Державній службі геології та надр України (Держгеонадра) і попросили правоохоронні та антикорупційні органи усунути (розслідувати) факти, що стали публічними, порушень у діяльності тимчасово виконуючого обов'язки глави Держгеонадра Олега Кирилюка.

  За інформацією Paris Guardian, Кирилюка звинувачують у створенні схеми "чорної каси" і блокуванні роботи нафтогазових компаній на користь конкретних осіб. У Конгресі озвучили суми, які необхідно внести як неофіційний внесок для отримання ліцензії на розробку нових нафтогазових родовищ. Щоб отримати спецдозвіл на розробку родовища, необхідно заплатити близько 1 мільйона доларів США. Окремий цінник існує і для інших "документів". Наприклад, внесення змін у план робіт може обійтися компаніям в суму від 250 тис. доларів США.

  Через так звані "офіційні" розцінки на отримання необхідних дозволів, Держгеонадра вже назвали у США однією з найбільш корумпованих державних служб в Україні. Оскільки федеральний закон визначає однією зі сторін - інтереси США, конгресмени мають намір ініціювати розслідування фактів української корупції ФБР. Це може стати першим прецедентом розслідування корупції у вищих ешелонах влади іноземними службами. Олег Кирилюк неодноразово ставав фігурантом скандалів з хабарами і корупційними схемами, які покриваються керівництвом служби і вже давно вийшли на міжнародний рівень. До того ж затягування з питанням про призначення керівництва Служби, безсумнівно, є прямим наслідком боротьби між конкуруючими кланами за вплив на прийняття рішень по видачі дозволів на видобуток нафти і газу в Україні.

  Держгеонадра є єдиним органом, який видає ліцензії на розробку і видобуток надр, в тому числі нафти і газу. Сьогодні Служба опинилася під впливом орієнтованих на РФ олігархів з найближчого оточення Януковича – Едуарда Ставицького, Юрія Бойка і Павла Фукса, які продовжують контролювати керівництво Держгеонадра. Вони активно фінансують поточні політичні проекти і скуповують дрібних газовидобувників, які під тиском фіскальних органів змушені віддавати бізнес. Подібні методи ведення бізнесу, які сприяють отриманню особистої вигоди і розкрадання державних коштів, не застосовувалися навіть за часів Віктора Януковича.

  За підрахунками експертів, збитки для держави від подібних дій тимчасового керівництва Держгеонадра вимірюються в 5-7 мільярдів гривень. Крім фінансової складової, Україна втрачає свої запаси корисних копалин, обсяги яких значно скоротилися через нелегального видобутку. Закритість від громадськості і фальсифікація офіційних даних з боку керівництва Держгеонадра не дає можливості отримати реальні цифри, які є головним підтвердженням збитковості дій нинішнього керівництва служби.

   

  Попередній матеріал
  Двоє науковців намагалися вивезти з Чорнобильської зони збагачений уран у сумці
  Наступний матеріал
  Український ракетний комплекс "Вільха" успішно пройшов випробування
  Loading...

  "Неповага до США в ООН": Сполучені Штати різко відреагували на резолюцію Генасамблеї щодо Єрусалима

  Установка, з якої збили MH17 на Донбасі, має російське походження - британська розвідка

  Вино без похмілля: у Каліфорнії винайшли напій з канабісу

  У США заявляють, що Facebook і Microsoft відбили кібератаку КНДР

  Порушення договору: під санкції США потрапили ще дві компанії російського ВПК

  Потужна армія дозволяє дипломатам США говорити з позиції сили – Пентагон