Конституція
Конституція zik.ua

"Голос України" опублікував зміни до Конституції в частині правосуддя

  Закон "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" опубліковано 29 червня

  Газета Верховної Ради "Голос України" опублікувала Закон "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)". Закон опубліковано 29 червня, передає "Укрінформ". Він набирає чинності через три місяці з дня, наступного за днем його опублікування.

  Зміни передбачають: реорганізацію Вищої ради юстиції у Вищу раду правосуддя; позбавлення Президента права створювати суди; закріплення за парламентом повноважень зі створення, ліквідації й реорганізації судів; позбавлення Верховної Ради повноважень призначати суддів безстроково й давати згоду на їхнє затримання й арешт із передачею останніх повноважень до ВРП; позбавлення Президента, парламенту та з'їзду суддів права звільняти суддів Конституційного Суду – їх можна буде звільнити лише за рішенням не менше двох третин складу КС.

  Також закон підвищує мінімальний вік для займання посади судді з 25 до 30 років, при цьому запроваджуючи систему конкурсного відбору для призначення суддів, в тому числі суддів Конституційного суду. Документ збільшує і термін повноважень генерального прокурора з 5 до 6 років, проте забороняючи йому займати цю посаду два терміни поспіль.

  Зміни передбачають запровадження інституту конституційної скарги (скарги на суперечність з Основним законом застосованого в кінцевому судовому рішенні закону при вичерпанні всіх інших національних засобів правового захисту) і дозвіл Конституційному Суду визначати конституційність пропонованих для винесення на всеукраїнський референдум з народної ініціативи питань (за зверненням президента чи не менш як 45 парламентаріїв).

  Крім того, у Конституції буде закріплено можливість визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду (ч.6 ст. 124 Конституції України в редакції цього закону). Ця норма набирає чинності через три роки з дня, наступного за днем опублікування закону. 

  Нагадаємо, 7 червня голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон про зміни до Конституції в частині правосуддя.

  Попередній матеріал
  Прокуратура Києва відкрила справу проти керівництва одного з банків
  Наступний матеріал
  Розвідка: до окупантів, що відмовились стріляти по українських бійцях, застосовують зброю
  Loading...

  Олексій Філатов: Віднині суддю під час вчинення злочину можна затримати без згоди Вищої ради правосуддя

  "Опоблок" і "Відродження" скористаються змінами до Конституції в частині правосуддя – Центр громадянських свобод

  В ЄС прокоментували ухвалення в Україні конституційних змін у частині правосуддя

  Депутати проголосували за зміни до Конституції в частині правосуддя

  Президент назвав стан правосуддя "неприйнятним" і вимагає повернутись до судової реформи

  5 канал - трансляція наживо