5 канал

"Опоблок" і "Відродження" скористаються змінами до Конституції в частині правосуддя – Центр громадянських свобод

Конституція постає як кіт в мішку, і кожен склад парламенту може самостійно визначати, що означає те чи інше її положення, заявили у Центрі громадянських свобод

"Опозиційний блок" і партія "Відродження" скористаються тими важелями впливу, які нинішня влада приберегла для себе в ухвалених змінах до Конституції в частині правосуддя. Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Підсумки дня" заявила голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

"Правозахисні організації як ніхто підтримує справжню судову реформу і наголошує на її необхідності. Але у нас є власне бачення, чому саме за зміни до Конституції голосували "Опозиційний блок" і партія "Відродження". На нашу думку, вони радо скористаються тими важелями впливу, які нинішня влада приберегла для себе в цих змінах", – зазначила вона. 

З її слів, в Конституції чітко не закріплені гарантії на справедливий суд, що ставить суспільство в залежність від того, хто прийде до влади і які закони ухвалить.

"Коли ми подивимося на зміни до Конституції, ми побачимо таку велику кількість бланкетних норм, тих питань, які мають вирішуватися на рівні звичайних законів, що опиняєшся в ситуації, коли читаєш текст і не бачиш змін. І це призводить до того, що Конституція постає у вигляді кота в мішку, і кожен склад парламенту може самостійно визначати що означає те чи інше положення Конституції. На думку правозахисних організацій, Конституція мала чітко закріпити гарантії на справедливий суд і не ставити нас в залежність від того, хто прийде до влади і які закони він ухвалить", – пояснила Матвійчук.

Нагадаємо, учора, 2 червня, Верховна Рада України ухвалила закон про судоустрій і статус суддів, а також зміни до Конституції в частині правосуддя. Сьогодні Президент України Петро Порошенко назвав судову реформу одним із найголовніших рішень за весь час його президентства.

Попередній матеріал
Школярі окупованого Донбасу з вересня зможуть навчатися дистанційно
Наступний матеріал
Екологічні поліпшення в Запоріжжі вселяють оптимізм – міністр екології

Тарас Шепель: Що поміняє конституційна реформа у сфері судочинства

Експерт про ухвалену судову реформу: Це максимум, який може дати чинний український парламент

Савченко заблокувала зміни до закону про судоустрій   

Заступник глави АПУ: Судова реформа – це спільний продукт понад 60 експертів

Філатов пояснив, чому у Президента буде право призначати суддів у перехідний період

5 канал - трансляція наживо