Філатов пояснив, чому у Президента буде право призначати суддів у перехідний період

Перехідний період судової реформи має збігатися з адміністративно-територіальною реформою

У перехідний період необхідно забезпечити сталість виконання судової влади своїх функцій, тому за Президентом України залишаються повноваження створювати і реорганізовувати суди, призначати суддів протягом цього терміну. Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Погляд" заявив заступник глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов.

"По-перше, я сказав би, що він (перехідний період – 5.ua) не дає можливість, а залишає ті повноваження, які є у Президента на сьогодні за чинною Конституцією. І ми розуміємо, що в будь-який перехідний період нам необхідно забезпечити сталість виконання судової влади своїх функцій, певну сталість системи", – зазначив він.

Зі слів заступника глави АПУ, перехідний період судової реформи має збігатися з адміністративно-територіальною реформою.

"Ми досить довго обговорювали із колегами по Конституційній комісії, експертами Венеціанської комісії це питання, яким чином зробити так, щоб цей перехідний період був максимально гладкий, і ми не отримали зворотнього ефекту порівняно з тим, якого ми хочемо досягти – забезпечити деполітизацію і незалежність судової влади. Тому було прийняте таке рішення, що за Президентом збережеться це право на перехідний період. Тим більше, що цей перехідний період має співпасти з адміністративно-територіальною реформою, і з врегулюванням конфлікту на Сході України, і ці питання певним чином взаємопов'язані", – зазначив Філатов.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада України ухвалила закон про судоустрій і статус суддів, а також зміни до Конституції в частині правосуддя.

Попередній матеріал
Нардеп від "Самопомочі" про судову реформу: Суспільству не потрібні зміни до Конституції
Наступний матеріал
Бійці Нацгвардії показали, як відловлюють бойовиків та наркодилерів

Нардеп від "Самопомочі" про судову реформу: Суспільству не потрібні зміни до Конституції

"Історичний шанс" – Саакашвілі прокоментував сьогоднішні судові реформи

Суддівський імунітет залишається, але в значно меншому обсязі – експерт

В ЄС прокоментували ухвалення в Україні конституційних змін у частині правосуддя

Відтепер судді зобов'язані обґрунтувати легальність походження свого майна - експерт

5 канал - трансляція наживо