Суддівський імунітет залишається, але в значно меншому обсязі – експерт

Надзвичайно важливим є створення Вищого антикорупційного суду, зазначив Куйбіда

Суддівський імунітет залишається, але у значно меншому обсязі. Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявив експерт Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда.

"У змінах до Конституції передбачено, що у випадку затримання особи (судді – 5.ua) на місці вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину (хабар підпадає під категорію тяжких злочинів), то її може бути затримано без згоди Вищої ради правосуддя одразу – це вже звуження імунітету. Президент сказав для людей, що скасовується суддівський імунітет. Насправді, ні. Він залишається, але у значно меншому обсязі", – зазначив він.

Експерт уточнив: "Як і будь-яку іншу людину, дається три дні на те, щоб суд вирішив, чи є підстави для затримання, чи немає підстав для затримання. Тут імунітет не працює".

За його словами, надзвичайно важливим є створення антикорупційного суду, однак він вважає, що за його заснування суспільству потрібно буде боротися, і пояснив чому.

"У змінах до закону він (Антикорупційний суд – 5.ua) згадується, але його заснування ставиться в залежність від існування іншого закону, який визначить критерії до суддів цього суду. На жаль, такого закону немає. Прив'язка така встановлена. Чи буде цей закон, в мене великі сумніви", – сказав Куйбіда.

"Цей суд дуже потрібен, але він є небезпечний для системи влади, яка є корумпованою. Тому, я думаю, і громадянське суспільство, і за підтримки, можливо, міжнародної спільноти, нам потрібно боротися за те, щоб цей суд був ... створення вищого антикорупційного суду як суду першої інстанції для таких справ, які розслідує НАБУ, - це дуже велике завдання", – зауважив експерт.

Раніше експерт Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда заявив, що відтепер судді зобов'язані обґрунтувати легальність походження свого майна.

Попередній матеріал
Ворог не припиняє обстрілів: під Новотроїцьким задіяли важкі міномети
Наступний матеріал
"Історичний шанс" – Саакашвілі прокоментував сьогоднішні судові реформи

В ЄС прокоментували ухвалення в Україні конституційних змін у частині правосуддя

Набір нових суддів до Верховного суду розпочнеться протягом півроку - нардеп

У найближчі три роки судова влада в Україні буде слабкою – експерт

95% суддів пройшли перевірку декларацій – Рада суддів України

Порошенко: Ми не настільки багата країна, щоб утримувати "бідних" корумпованих суддів

5 канал - трансляція наживо