president.gov.ua

Порошенко: Ми не настільки багата країна, щоб утримувати "бідних" корумпованих суддів

Зараз немає більш важливої реформи, ніж судова, зазначив Президент

Президент України Петро Порошенко закликав депутатів Верховної Ради підтримати зміни до Конституції в частині проведення судової реформи. Глава держави зауважив, що цей законопроект, розроблений Конституційною комісією за його дорученням, отримав позитивні висновки міжнародних інституцій та організацій. В документі враховані всі рекомендації, зокрема і від народних депутатів, передає прес-служба глави держави.

Верховна Рада проголосувала за зміни до Конституції в частині судової реформи 335 голосами.

Президент підкреслив, що важливою є фахова оцінка голови Венеціанської комісії Джанні Букіккіо. За його словами, проект посилює незалежність суддів шляхом зміцнення Вищої ради правосуддя та усунення можливостей для впливу на кар'єру суддів із боку Президента та Верховної Ради. Голова комісії також відзначив, що проект забезпечує конституційну основу для очищення системи від корумпованих і некомпетентних суддів, скасовує суддівську недоторканність, повністю відповідає європейським стандартам.

"Я пишаюсь тим, що цей проект об'єднав зал. Наголошую на тому, що немає зараз більш важливої реформи, ніж судова реформа", – звернувся глава держави до народних депутатів.

Порошенко наголосив, що радий тому, що народні депутати "піднялися вище традиційної боротьби між владою і опозицією" і більшість прийняла рішення підтримати проект змін до Конституції в частині правосуддя.

Президент також нагадав, що були зроблені величезні кроки у боротьбі із корупцією – створено Національне антикорупційне бюро, Національну агенцію запобігання корупції, спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, – але всі вони будуть марними без перезавантаження та повного оновлення судової системи.

"Єдине і головне що ми можемо зробити – це перезавантажити судову систему. На місце суддів мають прийти чесні, не заангажовані, не політизовані патріотичні професійні люди. І ця конституційна реформа відкриває цей шлях", – сказав Президент.

Глава держави висловив впевненість, що кардинальні зміни у судовій системі відбудуться. "Розпочата, згідно закону "Про забезпечення права на справедливий  суд", процедура кваліфікаційного оцінювання демонструє, що досить значна кількість суддів не підтверджує відповідність займаній посаді. Вже сьогодні є статистика, коли понад 40% суддів просто не проходять вищу кваліфікаційну комісію і навіть не виносяться на розгляд", – зазначив він. Сьогодні левова частина справ у НАБУ, левова частина затримань стосується саме нечесних на руку суддів.

Президент наголосив, що в рамках реформи максимально деполітизується процес призначення, переведення та звільнення суддів – ці функції передаються Вищій раді правосуддя.

"Я добровільно погодився позбутись цілої низки своїх повноважень щодо судів одразу або протягом перехідного періоду. В результаті, і чинний президент, і наступні, хто прийде на цю посаду після мене, матимуть винятково церемоніальну роль на етапі призначення судді", – наголосив Президент і додав, що це відповідає сталим європейським практикам і рекомендаціям міжнародних інституцій.

Президент також наголосив, що в результаті реформи суддям значно підвищать заробітні плату. "Ми не така багата країна, яка здатна утримувати "бідних" корумпованих суддів", – сказав Порошенко і назвав це рішення правильним.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко також подякував Раді за руйнування сценарію країни-агресора.

Попередній матеріал
Через здорожчання електроенергії підвищиться тариф на воду – "Київводоканал"
Наступний матеріал
"Укроборонпром" завершив випробування ракетного корабля "Прилуки"
Теги:
Loading...
ВР запровадила інститут приватних виконавців судових рішень

ВР запровадила інститут приватних виконавців судових рішень

Рада ухвалила законопроект про судоустрій і статус суддів

Рада ухвалила законопроект про судоустрій і статус суддів

ВРЮ: За рік Рада не звільнила жодного з "майданівських суддів"

ВРЮ: За рік Рада не звільнила жодного з "майданівських суддів"

Порошенко має намір зняти повноваження утворювати і ліквідовувати суди

Порошенко має намір зняти повноваження утворювати і ліквідовувати суди

Петренко розповів, яку перевірку проходитимуть судді, що захочуть залишитися на своїх посадах

Петренко розповів, яку перевірку проходитимуть судді, що захочуть залишитися на своїх посадах

5 канал - трансляція наживо