Нардеп від "Самопомочі" про судову реформу: Суспільству не потрібні зміни до Конституції

Фракція "Самопоміч" не може віддати голоси за законопроекти судової реформи, коли не розуміє, яким чином ці нові зміни будуть імплементовуватися

Суспільству не потрібні зміни до Основного Закону України, людям потрібні зміни в судах. Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Підсумки дня" заявив народний депутат від "Самопомочі" Руслан Сидорович. Він також пояснив, чому його фракція утрималася від голосування за зміни до Конституції.

"Коли ми говоримо про судову реформу, не може бути дискусії, чи її потрібно робити, чи ні. Тут дискусії бути не може. Питання, що робити і в який спосіб. Людям не потрібні зміни до Конституції, людям потрібні зміни в судах", – сказав він.

"Ще на етапі, коли зміни до Конституції в частині правосуддя виносилися у першому читанні, ми абсолютно чітко заявили ініціатору змін до Конституції, Банковій, що ми не зможемо підтримати цих змін в тому випадку, якщо ми не побачимо всього блоку. Тому що зміни до Конституції, незважаючи на те, що це норми прямої дії, вони є радше рамковими і не можна в Конституцію вписувати всі деталі, всі нюанси і всі механізми", – додав Сидорович.

Зі слів нардепа, фракція не може віддати голоси за законопроекти судової реформи, коли не розуміє, яким чином ці нові зміни будуть імплементовуватися.

"В той момент, коли ми розглядаємо зміни до Конституції, які на момент їхнього розгляду і прийняття не мають зрозумілого чіткого механізму їхнього впровадження, є абсолютно неприпустимим. Саме тому ми сьогодні просили не приймати остаточного рішення", – зазначив він.

Сидорович також зауважив: "Окрім тих позитивних новел, які є в цьому законі, бо там є багато негативного, але позитивного все ж таки більше, разом з тим у нас з'являється новий орган – Вища рада правосуддя. Це ключовий орган у сьогоднішній системі правосуддя, який приймає абсолютно повністю усі ключові рішення. Яким нормативно-правовим актом регулюється діяльність цього органу? Це єдина 131 стаття нової Конституції. Чи можливий такий стан речей – абсолютно ні".

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада України ухвалила закон про судоустрій і статус суддів, а також зміни до Конституції в частині правосуддя.

Попередній матеріал
Порошенко обговорив зустріч у Мінську з головою "Опори"
Наступний матеріал
Філатов пояснив, чому у Президента буде право призначати суддів у перехідний період

"Історичний шанс" – Саакашвілі прокоментував сьогоднішні судові реформи

Суддівський імунітет залишається, але в значно меншому обсязі – експерт

В ЄС прокоментували ухвалення в Україні конституційних змін у частині правосуддя

Відтепер судді зобов'язані обґрунтувати легальність походження свого майна - експерт

Набір нових суддів до Верховного суду розпочнеться протягом півроку - нардеп

5 канал - трансляція наживо