Екологічні поліпшення в Запоріжжі вселяють оптимізм – міністр екології

  Міністр екології Остап Семерак під час візиту на комбінат "Запоріжсталь" позитивно оцінив перспективи поліпшення екологічної ситуації в Запоріжжі

  "Те, що ми бачили на "Запоріжсталі", вселяє певний оптимізм – це позитивні речі, які ведуть до зменшення викидів. Проте дорога, якою ми разом повинні пройти для поліпшення екологічної і природного середовища в Україні, надто велика. Ми маємо тристоронній договір, який існує між "Запоріжсталлю", міністерством та органами місцевого самоврядування. Цей договір є дуже амбітним, дуже фінансово ємним, але він націлений на поліпшення екологічної ситуації не тільки в Запоріжжі, а й в цілому регіоні. Ми повинні підтримувати один одного, кожну сторону нашої спільної роботи, щоб ми не випадали з графіка, а ще його випереджали", – заявив під час візиту на підприємство міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.
   
  Міністр відвідав основні об'єкти модернізації виробництва комбінату: зокрема, газоочистки агломашин, які вже працюють. Остап Семерак також побував на лінії соляно-кислотного травлення в цеху холодної прокатки.
   
  Реалізація цього екологічного проекту дозволила повністю виключити викиди парів сірчаної кислоти і скидання промислових вод у річку Дніпро.
   
  "Кожна оновлена ​​система аспірації, газоочищення при модернізації оснащується датчиками безперервного автоматичного контролю, всі показники фіксуються. Динаміку викидів і ефективність роботи газоочисток можна спостерігати в онлайн-режимі. Це дозволяє нам ефективно вибудовувати технологічний процес і зменшувати негативний вплив на навколишнє середовище. Ми впроваджуємо кращі світові практики", – зазначив генеральний директор ПАТ "Запоріжсталь" Ростислав Шурма.
   
  Комбінат "Запоріжсталь" продовжує реалізацію проекту з екологічної модернізації аглофабрики: ведеться активне будівництво газоочисток агломашин №5-6. Інвестиції комбінату в установку нових газоочисних систем на всіх шести агломашинах аглофабрики складуть більше 870 млн грн.
   
  У пріоритеті екологічної модернізації комбінату – зниження частки викидів, які негативно впливають на навколишнє середовище: пил, сірчистий ангідрид (SO2), інші викиди.

  В екологічну модернізацію ПАТ "Запоріжсталь" за останні три роки інвестовано близько 4 млрд грн: у 2012 році комбінат вклав у модернізацію виробничих потужностей близько 486 млн грн, в 2013 році – понад 553 млн грн, в 2014 році – близько 1,6 млрд грн , в 2015 – 1,3 млрд грн.

  Попередній матеріал
  "Опоблок" і "Відродження" скористаються змінами до Конституції в частині правосуддя – Центр громадянських свобод
  Наступний матеріал
  У Монако на марафоні електромобілів вперше представили розробку українців

  На Донбасі існує ризик екологічної катастрофи - Порошенко

  ООН проконсультує уряд України щодо реформування енергетики, інфраструктури та екології