5 канал

У Монако на марафоні електромобілів вперше представили розробку українців

Електрокарова революція набирає обертів у світі. Продажі електромобілів зростають із шаленою кількістю. Дедалі більше корпорації замислюються над своїм електричним майбутнім

На підтримку тенденції в Монако фінішував марафон електромобілів. Вони побували в 23 європейських містах. Серед екологічно чистого транспорту вперше є розробка українців. Незвичний за дизайном автомобіль з'явився на дорогах Монако. Це електрокар "Синхронус", розроблений в Україні. Він схожий на сучасну карету. Електрокар розрахований на шість пасажирів і водія.

У Монако такі авто могли б стати у пригоді. Князівство не має власної служби перевезення, і таксі доводиться викликати з сусідньої Ніцци, але водії неохоче беруть замовлення. Тому можна машину чекати півтори години. Князь Альбер ІІ, який підтримує екологічні проекти, готовий до співпраці у цьому питанні, розповідає директор компанії-розробника.

"Ми пішли за принципом карети, в салоні просторо, коли люди могли поїхати на бал, не виходити з машини вим'ятим наче його у пральній машині попрали, щоб можна було комфортно сісти, тому виникла ідея створити карети, і зробити цю карету сучасною і електричною", – зазначив директор Electro Marathon International Андрій Білий.

Українські електрокари припали до вподоби й представникам інших країн. Колишній президент Польщі Олександр Квасневський пропонує використовувати їх замість коней для прогулянок у Кракові. А мер Праги - виявив бажання такими машинами возити туристів.

Вперше цей електромобіль продемонстрували у Львові. 22 травня звідти вирушив марафон електромобілів. За три тижні вони перетнули кордони десяти європейських країн.

У марафоні взяли участь електрокари з різних країн. Загалом проїхали 3000 км і фінішували в Монако. Мета цього пробігу – популяризувати екологічні види транспорту, а для розробників – знайти потенційних інвесторів.

Розробляли перший український електромобіль півтора року. Більшість деталей та електродвигун машини виготовлені в Україні. Батарея дозволяє проїхати на одному заряді наразі лише 30 км, але цей показник планують збільшити уп'ятеро.

Швидкість руху цього авто – 70 км/год. Для міського таксі, цього цілком достатньо, кажуть розробники. На даху автомобіля розташують сонячну батарею – для охолодження салону у спеку.

Поки що це лише прототип. Якщо розробники знайдуть зацікавлених покупців та пройдуть стандартизацію ЄС, за кілька років такі автомобілі можуть з'явитися в європейських містах.

Михайло Прудник, Іван Наконечний, "5 канал"

Попередній матеріал
Екологічні поліпшення в Запоріжжі вселяють оптимізм – міністр екології
Наступний матеріал
Експерт: Вилив інформації щодо "чорної каси" Януковича – це ведмежа послуга правоохоронній системі
Теги:
Loading...
У Києві відкрили універсальну заправку для електромобілів

У Києві відкрили універсальну заправку для електромобілів

У Німеччині покупцям електромобілів доплачуватимуть премію

У Німеччині покупцям електромобілів доплачуватимуть премію

У Китаї показали перший у світі електрокар з автопілотом

У Китаї показали перший у світі електрокар з автопілотом

Tesla Motors має намір відкрити дві електрозаправки на трасі Київ-Львів

Tesla Motors має намір відкрити дві електрозаправки на трасі Київ-Львів