Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук)
Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) news.ugcc.ua

Глава УГКЦ: Греко-католиків ніхто не буде примушувати переходити до Української Помісної Церкви

Українські греко-католики вітають все, що робиться для подолання внутрішніх поділів Української Православної Церкви

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) вкотре нагадав греко-католикам, що з отриманням томосу, ніхто не буде змушувати їх переходити до Української Автокефальної Помісної Церкви. Про це він сказав в рамках загальнонаціональної прощі до Зарваниці в Тернопільській області.

"Дуже дякуємо за ваше запевнення, що УГКЦ буде користуватися усіма правами і не будемо примушуваними ставати православними, як дехто собі думає. Бо деякі наші люди не розуміли, чому наші греко-католики депутати голосують за Помісну церкву. То що, коли вона вже буде, то будуть примушувати до неї переходити? Ми кажемо – ні. І дякуємо, що ви є сьогодні разом з нами. Поєднані уже в молитві". 

Він також підкреслив, що українські греко-католики вітають все, що робиться для подолання внутрішніх поділів Української Православної Церкви. І хоч самі вони не є і не мають наміру ставати православними, але вважають своїм завданням шукати шляхи для відновлення єдності Київської церкви: "Для греко-католицької церкви з наданням автокефалії нічого не зміниться. Але будемо шукати усі можливі шляхи, щоби в дусі екуменічної концепції нашої церкви досягти єдності між усіма християнами, як вчить Папа Франциск. Мусимо разом дбати про добро нашої держави, а відтак шукати шляхів до відновлення первинної єдності Київської церкви, як це було 1030 років тому. Це є наше завдання як християн, як спадкоємців цього хрещення".

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) подарував Президентові України Петру Порошенку копію чудотворної ікони Божої Матері Зарваницької.

Як повідомляв 5.UA, 19 квітня 2018 року Верховна Рада проголосувала за звернення про створення в Україні Єдиної Помісної Церкви. Рада підтримала президентське звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про створення Української Автокефальної Церкви. Документ у сесійній залі представив сам Президент. Відомо також, що 22 квітня Вселенський патріархат розпочав процедуру для надання Автокефалії Православній Церкві в Україні.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Молитва за Україну у Кафедральному соборі Альмудена в Іспанії – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Час.Підсумки тижня" з Віталієм Гайдукевичем: як "Слава Україні!" від хорватів "підмочила" пафос ЧС у Росії – відео
Наступний матеріал
Що корисного зробила і не зробила Верховна Рада за сесію – підсумковий сюжет
Loading...

Кожна країна має право на незалежну Церкву – Президент

Порошенко: Частину закуплених у Франції гелікоптерів потрібно спрямувати на потреби ЗСУ

Саміт НАТО за участі України: хто з ким мав зустрічі та хто кому тис руку – ФОТО

Рішуча підтримка і жодного натяку на втому від України: підсумки другого дня саміту НАТО – головні заяви

"Абсолютно довірлива розмова": Порошенко розповів, про що саме говорив із Трампом

Підсумки саміту НАТО: спілкування з представниками ЗМІ Петра Порошенка – відео