Christopher Miller / Twitter

Геращенко: маємо дані про 81 полоненого українця в ОРДЛО, бойовики підтверджують лише 27

  Читайте по-русски
  Зниклими безвісти на Донбасі вважаються 258 осіб

  Українська сторона має підтверджену документальними свідченнями інформацію про утримуваних в ОРДЛО 81 особу – громадян України. Про це йдеться в оприлюдненому в четвер звіті уповноваженого Президента України з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірини Геращенко, повідомляє "Укрінформ".

  "На сьогодні ОРДЛО підтверджує лише утримання 27 громадян України (з них 12 – ОРЛО, 15 – ОРДО). Українська сторона має підтверджену документальними свідченнями (відео, фото, ЗМІ і т.д.) інформацію про утримуваних в ОРДЛО 81 особу (з них 69 – ОРДО, 12 – ОРЛО)", – йдеться у звіті.

  Загалом від початку антитерористичної операції 2014 року вдалося знайти/звільнити 3240 осіб. Окрім того, в межах роботи гуманітарної підгрупи ТКГ з січня 2018 р. представникам РФ та ОРДЛО було передано українською стороною 18 листів щодо звільнення політв’язнів Кремля в обмін на засуджених в Україні громадян РФ (у форматах 23 на 23, 25 на 25), десятки листів щодо звільнення заручників з ОРДЛО (останній – у форматі 19 на 72).

  Геращенко вкотре наголосила, що тюрми, розташовані на території РФ, в окупованому Криму та на Донбасі, залишаються закритими для міжнародних гуманітарних місій. "Це зони катувань і тортур, сексуального насильства. РФ продовжує блокувати доступ до українців місій МКЧХ, Моніторингової місії ООН з прав людини та ОБСЄ, аби приховати сліди своїх злочинів", – наголосила Геращенко.

  За її словами, українська сторона також неодноразово зверталася по інформацію про місця утримання 13 заручників, доля яких наразі невідома. Вони знаходились у полоні в 2014-2015 рр. у НЗФ на окупованому Донбасі, а факти їх утримування підтверджувались ОРДЛО у Мінську.

  "У нас є всі підстави вважати, що вони могли бути закатованими і вбитими, як і І.Турков, тіло якого було ідентифіковано за ДНК", – зазначається у звіті.

  Водночас, за даними Служби безпеки України, зниклими безвісти на Донбасі вважаються 258 осіб.

  "За інформацією Об’єднаного центру з координації пошуку, звільнення незаконно позбавлених волі осіб, заручників та встановлення місцезнаходження безвісти зниклих у районі проведення антитерористичної операції СБУ, 258 осіб вважаються зниклими безвісти на Донбасі", – йдеться у звіті.

  Попередній матеріал
  Архітектурний освітній фестиваль ARCHIKIDZ! вже втретє відбудеться у Києві
  Наступний матеріал
  Заступник голови Адміністрації Президента подав у відставку
  Loading...

  Міжнародний трибунал завершив слухання щодо полонених моряків ЗСУ – репортаж із Гамбурга

  "Морський" трибунал ООН: міжнародний адвокат ущент розгромив аргументи РФ

  П'ята річниця арешту Сенцова: у Києві відбулася акція "Саджайте квіти, а не людей"

  Рішення трибуналу ООН щодо моряків у полоні оголосять 25 травня: вимоги України

  Порошенко і Меркель обговорили подальший тиск на Росію з метою звільнення моряків

  Засідання трибуналу щодо військовополонених моряків: заяви представника України