Призов
Призов expres.ua

Генштаб: Закон зобов’язує призовників прийти до військкоматів навіть без повістки

Якщо повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці у 10-денний термін з дня початку чергового призову

Відповідно до закону "Про військовий обов’язок і військову службу", особи призовного віку повинні з'явитися на призовну дільницю навіть без повістки. На цьому наголосив начальник відділу комплектування і призову Валерій Дендебера, повідомляє прес-служба Генштабу ЗСУ.

"Закон України "Про військовий обов’язок і військову службу" зобов’язує призовників, після набрання чинності Указу Президента України про проведення чергового призову та після надходження повістки районного (міського) військового комісаріату прибути до призовної дільниці для проходження призовної комісії. Прибути потрібно у строк, зазначений в повістці. У разі, якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці у 10-денний термін з дня початку чергового призову",  – зазначається в повідомленні.

Також полковник Дендебера нагадав, що закон передбачає 33 причини, за яких призовна комісія може надати громадянинові відстрочку від призову.

А от за порушення правил військового обліку, неявку за викликом на призовну комісію або військового комісаріату без поважних причин призовна комісія ухвалює рішення про притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності громадян, згідно із законодавством.

"Призовники мають дотримуватися своїх зобов’язань відповідно до Конституції України та Законів України. Під час чергової призовної кампанії, що триває у жовтні-листопаді та квітні-травні, якщо призовник не отримав повістку, він зобов’язаний самостійно прибути до районної призовної дільниці (військового комісаріату) щоб з’ясувати свій статус відносно призову на строкову військову службу", – підсумував Дендебера. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Бекон, печеня та сири: у ЗСУ показали, як тепер харчуються українські військові

Харчування бійців
/
Харчування бійців
/
/
/
Харчування бійців
/
Харчування бійців
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Стало відомо, чому Аміну Окуєву поховали саме в Дніпрі
Наступний матеріал
"Справа рюкзаків": Стали відомі нові подробиці обшуків в Нацполіції
Loading...