5 канал

Позачерговий призов НГУ: бійців проводжали "без сліз та тормозка"

Позачерговий призов солдатів строкової служби оголосили в Національній гвардії України. Цьогоріч там створюють нові підрозділи, тож поповнення збирають по всій країні

Перші юнаки вирушили до Нацгвардії з Харківського військкомату, передає "5 канал". 

Ще у цивільному одязі, але вже стройовим кроком новобранці вперше в житті виконують команди офіцера і готуються до несення військової служби в Нацгвардії.

21-річний Артем Геліх закінчив автотранспортний технікум, але замість роботи логістом вирішив йти до війська. "Хочу вміти стріляти. Бігати я дуже добре вмію, кидати гранати. Хотілося б навіть з парашутом стрибнути. Мені здається, буде цікаво патрулювати та конвой здійснювати", – каже призовник Артем.

Після стройової підготовки новобранці збираються навколо вже демобілізованого Єгора Крячка – він повернувся з Маріуполя і на збірний пункт приїхав спеціально, щоб розказати хлопцям про те, що на них чекає під час служби. 

"Страшного там абсолютно нічого немає. Солдати строкової служби несуть її в тилу. Вони не беруть участь у прямих зіткненнях, чого бояться батьки та хвилюються. Вони будуть здебільшого навчатися. Буде багато навчання, військової підготовки", – зазначає демобілізований військовий.

Призови до війська традиційно відбувалися двічі на рік – навесні та восени. Але цього разу вперше оголосили додатковий набір влітку. Причина – в Національної гвардії побільшало завдань. Відтепер бійці охоронятимуть ще й судові установи.

Незважаючи на те, що призов позачерговий, "знімати з потягів у Нацгвардію" нікого не довелося, запевняють у військкоматі. Навпаки – замість необхідних 65 осіб відібрали цілу сотню призовників.

"За станом здоров’я вони всі придатні – без обмежень по родах військ. Це елітні підрозділи, Національна гвардія. Такі вимоги керівних документів – що їхніх, що наших", – каже начальник відділу обласного військкомату Олександр Томашевський.

Ніяких сліз, довгих прощань і продуктових наборів у дорогу – з родинами призовники попрощалися вдома. Зі збірного пункту перша двадцятка вирушила одразу до навчального центру. Подивитися на новачків можна у сюжеті:

 

Світлана Дашкевич, В’ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Крок у бездну: як спецпризначенці Нацгвардії вперше десантувалися з Ан-26 – фотозвіт

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Тоталітарні наміри: КНДР використовує ядерну зброю з однією метою – експерт
Наступний матеріал
Йому був 21 рік: Тернопільщина прощається з відданим бійцем АТО