Марк Фейгін та Сущенко
Марк Фейгін та Сущенко Факти

"Почнуть крутити руки": ФСБ РФ може змусити українця Шаройка свідчити проти Сущенка

  "Почнуть крутити руки": ФСБ РФ може змусити українця Шаройка свідчити проти Сущенка

  Російська ФСБ домагається від українського журналіста Романа Сущенка зізнання у тому, що він не журналіст, а кадровий співробітник ГУР Міноборони України – подібно до історії з ще одним затриманим українським журналістом Павлом Шаройком. Про це заявив адвокат Марк Фейгін в інтерв'ю виданню "Факти".

  "Вони хочуть повторити із Сущенком те, що КДБ Білорусі зробило з іншим українським журналістом – Павлом Шаройком. Кілька місяців тому його арештували в Мінську. Він уже дав свідчення, що він – кадровий співробітник... українських спецслужб. Мабуть, поряд із ним у Білорусі не було "адвоката Фейгіна", – зазначив правозахисник.

  Він підкреслив: "ФСБ Росії потрібно, щоб Сущенко після "обробки" зізнався на камеру, що він теж не журналіст, а кадровий співробітник ГУР Міноборони України, як Шаройко. Але в Москві чудово розуміють, що якщо вони спробують натиснути на Сущенка, я мовчати не буду, а відразу вийду до міжнародних ЗМІ і все розповім. Тому мене треба за будь-яку ціну виключити з процесу".

  Крім того, Фейгін припускає, що Шаройка можуть зробити свідком у справі Сущенка.

  "Я не виключаю, що Шаройка взяли спеціально для того, щоб він дав свідчення проти Сущенка, що той теж співробітник української військової розвідки. Почнуть крутити руки, скажуть: ти ж зізнався, що шпигун – давай тепер свідчення проти Сущенка. Сказав "А" – кажи "Б", – зазначив адвокат.

  За його словами, загалом ФСБ Росії робить стосовно "українських справ" усе, аби про них було якомога менше інформації.

  "Просто зараз у Лефортові сидять два українських прикордонники. До них не пускають ні адвокатів, ні українського консула. Так вирішила ФСБ. Схожа ситуація і з українцем Олександром Шумковим, колишнім охоронцем Дмитра Яроша. Він сидить у Брянську, і ніхто до нього прорватися не може. Ні адвокат, ні консул. Теж рішення ФСБ", – розповів Фейгін. 

  Як повідомляв 5.UA, 30 вересня 2016 року в Москві неправомірно затримали власного кореспондента "Укрінформ" у Франції Романа Сущенка. Його звинувачують у "шпигунстві". Зокрема, у ФСБ чоловіка назвали "полковником української розвідки".

  Попередній матеріал
  Клімкін і Габріель перенесли спільну поїздку на Донбас через негоду
  Наступний матеріал
  Посол США підкреслила важливість створення Антикорупційного суду в Україні
  Loading...