Філарет
Філарет politrada.com

Філарет – Московському Патріархату: Не хочете в єдину помісну Церкву, змінюйте назву

  Українська Автокефальна Православна Церква буде другою у світі за чисельністю парафіян після російської

  Після отримання томосу в Україні буде єдина помісна Українська Автокефальна Православна Церква, а нинішня УПЦ МП повинна перереєструватися на Український екзархат Російської Православної Церкви. Про це заявив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет під час зустрічі з українською громадою у Посольстві України у Бельгії, повідомляє "Укрінформ".

  "Або ви приєднуєтеся до канонічної Української Православної Церкви, а якщо не хочете – силою ніхто не буде примушувати. Але ви вже не будете мати права (стосовно УПЦ МП – ред.) називатися Українська Православна Церква. Вони матимуть право називатися Українським екзархатом (намісництво за межами Метрополії – ред.) Російської Православної Церкви в Україні", – наголосив Філарет.

  Зі слів Філарета, за процедурою, після створення помісної Української Автокефальної Православної Церкви має відбутися перереєстрація статутів усіх православних парафій. "Хто захоче до Української церкви – зареєструють свої статути як Українська Церква. А хто не захоче – змушені будуть реєструватися як Український екзархат Російської Церкви", – пояснив глава УПЦ КП.

  Окрім того, Патріарх Філарет висловив упевненість, що більшість українських православних парафій зареєструється за Українською Церквою. При цьому він наголосив, що всі Церкви в Україні матимуть рівні права, як це було і є нині. "Частина Російської Церкви залишиться в Україні. Але впливу вона не буде мати на українське суспільство. І всі будуть знати, що це Російська Церква, і ставитися до неї як до Російської Церкви", – зауважив Патріарх Філарет.

  Також він наголосив, що Українська Автокефальна Православна Церква буде другою у світі за чисельністю парафіян після російської, але за активністю вірян, релігійністю, є і буде найбільшою. "В Україні триває духовне відродження", – зазначив Патріарх. За його словами, після проголошення незалежності в Україні було побудовано 4 тис. храмів, що є найбільшим показником у світі.

  Як повідомляв 5.UA, з президентом Туреччини Ердоганом досягнуто домовленості, щоб він не втручався в питання надання автокефалії Православній Церкві в Україні.

  Попередній матеріал
  Через секс-скандал: вручення Нобелівської премії з літератури цьогоріч не буде
  Наступний матеріал
  Розслідування розпочато: пожежа під Балаклією розглядається як недбале ставлення до військової служби

  Президент: Якщо хтось хоче відвідувати церкву з центром у Росії – це їхнє право

  Президент пояснив, як обиратимуть Патріарха Української Церкви

  Можливо з "але": як в УПЦ МП прокоментували ініціативу щодо створення автокефалії

  Президент попросив підтримки у створенні Єдиної помісної УПЦ: як відреагували нардепи

  Не поділили храму: на Рівненщині віряни різних патріархатів посперечалися

  Архієрейська Божественна Літургія з нагоди 125-річчя від дня народження священномученика Симеона Лукача